Tálibán propustil ze zajetí přes 160 afghánských civilistů, vojáky a policisty dál vězní

ČTK ČTK
21. 8. 2018 9:34
Tálibán odmítl v pondělí přistoupit na klid zbraní navrhovaný vládou a pohrozil dalšími útoky na vládu a její zahraniční spojence.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Kábul - Afghánské radikální hnutí Tálibán propustilo více než 160 civilistů, které jeho bojovníci unesli v pondělí, když na severu země přepadli tři autobusy. Nejméně 20 vojáků a policistů, kteří v autobusech rovněž cestovali, drží Tálibán dál jako rukojmí. S odvoláním na místní úřady o tom dnes informovala agentura Reuters.

Téměř 200 pasažérů autobusů, které mířily do metropole Kábulu, zajali povstalci z Tálibánu při pondělním útoku v severoafghánské provincii Kunduz. Podle prohlášení mluvčího Tálibánu Zabiulláha Mudžáhida byli terčem příslušníci afghánských bezpečnostních sil. Již v pondělí Mudžáhid řekl, že Tálibán ponechá členy bezpečnostních sil v zajetí a civilisty pustí na svobodu.

"Více než 160 civilistů se bezpečně dostalo domů, ale nejméně 20 vojáků a policistů převezli bojovníci Tálibánu na neznámé místo," uvedl představitel kunduzské provinční rady Ghulám Rabání Rabání.

Tálibán odmítl v pondělí přistoupit na klid zbraní navrhovaný vládou a pohrozil dalšími útoky na vládu a její zahraniční spojence.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Pákistánská armáda zabila deset ozbrojenců, údajně plánovali teroristické útoky

Pákistánské ozbrojené složky zabily v přestřelce na severozápadě země deset ozbrojenců, včetně čtyř velitelů, a zabavily také mnoho zbraní. Podle armády patřili bojovníci ke skupině, která stála za nedávnými útoky na civilisty a plánovala další údery. V úterý o tom informovala agentura AP.

Armáda zasahovala v oblasti Jižního Vazíristánu v provincii Chajbar Pachtunchvá, která byla až donedávna baštou hnutí Tehríke Tálibán (TTP). To je pákistánskou odnoží islamistického afghánského hnutí. Armáda ale neposkytla o operaci žádné podrobnosti ani informace o příslušnosti zabitých ozbrojenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy