Foto: Podzim je tu. Do barev se oblékla evropská města i divoká příroda

Barevné listí na stromě ve francouzském městě Orvault.
Spojené království. Podzim dorazil i k jezeru Faskally ve Skotsku.
Listí z okolních stromů zahalil do barevného hávu.
Lodě na skotském jezeře Faskally.
Barevné listí na stromech se odráží na hladině jezera Faskally ve Skotsku.
Foto: Reuters
Michelle Hansen Reuters Michelle Hansen, Reuters
Aktualizováno 30. 10. 2016 15:30
Do Evropy dorazil barevný podzim. Lidé z různých koutů kontinentu tak využívají posledních chvil, kdy si můžou užívat venkovních sportů, nebo se chodí jen tak kochat barevným listím. Krásné podzimní scenérie jsou jak u skotských jezer, tak v alpských městečkách ve Švýcarsku. Podívejte se na snímky z různých koutů Evropy.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Silný vítr zastavil horní úsek kabinové lanovky na Sněžku

Silný vítr dnes kolem poledne zastavil horní úsek kabinové lanovky z Pece pod Sněžkou na Sněžku. Spodní úsek lanovky z Pece na Růžovou horu zůstal v provozu. Lanovka na Sněžku může jezdit do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině, uvedli vlekaři na webu lanovky. Z Růžové hory se turisté mohou na Sněžku vydat pěšky, trasa měří 2,5 kilometru. V provozu je lanovka denně od 08:00 do 19:00. Provoz ostatních lanovek v Krkonoších vítr neomezil.

Lanovka na Sněžku se rozjela do letní sezony ve středu 12. května, a to po více než třech měsících odstávky dané epidemickými restrikcemi. Následně se ve východních Krkonoších do letní sezony rozjely také lanovky ze Špindlerova Mlýna na Medvědín a na Pláně, z Janských Lázní na Černou horu, z Velké Úpy na Portášky a z Herlíkovic na Žalý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy