Jak rakety spojenců zpustošily syrské cíle. Rozsah bleskového úderu odhalily satelitní snímky

Jan Hejl Tomáš Kunc Jan Hejl, Tomáš Kunc
16. 4. 2018 15:00
Spojenci při sobotním úderu na Sýrii zasáhli desítkami raket vědecká centra, která se podílela na vývoji chemických zbraní. Střely Američanů, Francouzů a Britů budovy úplně zničily. Podle Pentagonu spojenecké lodě, ponorky a letouny vypálily celkem 105 raket, které zničily syrský komplex na předměstí Damašku i dva cíle poblíž města Homs ve východní části země. Spojenci úder provedli jako odvetu za chemický útok v Dúmě. Podívejte se na satelitní snímky, které porovnávají bombardovaná místa před a po útoku.

načítám grafiku

 

Právě se děje

před 9 minutami

Pivovary budou zřejmě trvale osvobozeny od daně za vylité pivo, u poslanců zákon prošel

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Změnu zákona o spotřebních daních, která s tím počítá, tento čtvrtek ve zrychleném jednání ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nyní ji dostane k projednání Senát. Uvedený princip vracení daně platí již v souvislosti s koronavirovou krizí, ale jen do konce letošního roku. Schválená předloha ho zavádí trvale.

"Je potřeba, aby vylité pivo pod dohledem celní správy se od daně osvobodilo a ta daň se vrátila," řekla před poslanci ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Zákon podpořilo 94 z přítomných 95 poslanců. Sněmovna jednala v omezeném počtu, zákon přijala v předložené podobě. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy