Tajfun Meranti si vyžádal 11 obětí a desítky milionů evakuovaných. K Tchaj-wanu míří další pohroma

ČTK ČTK
16. 9. 2016 7:55
Asi 33 milionů lidí v jihovýchodní Číně muselo opustit své domovy před čtvrtečním příchodem tajfunu Meranti, který si na Tchaj-wanu a v Číně vyžádal nejméně 11 mrtvých. Jeden člověk zemřel na Tchaj-wanu, Čína potvrdila 10 obětí a dalších 11 osob se pohřešuje. Silný tajfun, který v nárazech dosahoval rychlosti až 370 kilometrů v hodině, v Číně zničil nejméně 1600 domů. Televizní stanice odvysílaly záběry vyvrácených sloupů elektrického napětí a zničených aut ponořených pod vodou ve městě Sia-men, kam tajfun přinesl povodně. Tchaj-wan, který Meranti okrajově zasáhl ve středu, pokračuje v odklízení škod, ale mezitím se k němu blíží další tajfun Malakas, který má přijít z pátku na sobotu.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 45 minutami

Běloruská běžkyně Cimanouská je na cestě do polského azylu, nastoupila na letadlo do Varšavy

Běloruská atletka Kryscina Cimanouská, která po konfliktu s vedením výpravy opustila olympijské hry v Tokiu, nastoupila ve Vídni do letadla polských aerolinií LOT mířícího do Varšavy. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na očitého svědka. Atletka ve středu přicestovala do rakouské metropole z Tokia. Vracet do vlasti se nehodlá, v dějišti olympijských her požádala o polské humanitární vízum a je v péči polských diplomatů.

Podle serveru Flightradar24 odstartoval pravidelný let do Varšavy zhruba v 19:20, v polském hlavním městě by tak měl přistávat kolem 20:25.

Po odpoledním příletu do Vídně čekalo podle agentury AFP na Cimanouskou zvláštní vozidlo, které ji dopravilo mimo zraky čekajících novinářů. Na navazující let do polské metropole čekala ve zvláštním salónku pro VIP klientelu, uvedla agentura APA. Vyjádření médiím nedala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy