Tajfun Megi usmrtil v Číně člověka. Školy jsou zavřené, nejezdí vlaky a nelétají letadla

ČTK ČTK
28. 9. 2016 9:29
Stejný tajfun zabil na Tchaj-wanu čtyři lidi a stovky jich zranil. Čínská státní televize odvysílala záběry z provinční metropole Fu-čou, na nichž je vidět místní obyvatele brodící se po kolena vodě, jež zaplavila hlavní ulice. Meteorologové předpovídají, že bouře bude během středy postupovat severozápadním směrem a bude dále ztrácet na síle.
Tajfun, ilustrační foto.
Tajfun, ilustrační foto. | Foto: Reuters

Peking - Nejméně jednoho mrtvého si ve středu vyžádal v pevninské Číně tajfun Megi, který v úterý na Tchaj-wanu zabil čtyři lidi a více než 500 zranil. Ve východočínské provincii Fu-ťien byly zavřeny školy a zrušeny desítky letů a železničních spojů. Informovala o tom agentura AFP.

Mohutný tajfun udeřil před svítáním místního času na pobřežní město Čchüan-čou v provincii Fu-ťien a následně zeslábl na tropickou bouři. Čínská státní televize odvysílala záběry z provinční metropole Fu-čou, na nichž je vidět místní obyvatele brodící se po kolena vodě, jež zaplavila hlavní ulice.

V Čchüan-čou přišel o život jeden z místních obyvatel, když mocný proud záplavové vody zničil jeho dům.

Meteorologové předpovídají, že bouře bude během středy postupovat severozápadním směrem a bude dále ztrácet na síle.

Na Tchaj-wanu zůstala po řádění živlu řada silnic neprůjezdná kvůli sesuvům půdy, množství domů je zatopených. Většina škol i úřadů, které byly v úterý uzavřeny, ani dnes nefunguje. Ze 14 800 evakuovaných setrvává v provizorních přístřešcích kolem 4 300 lidí.

Tajfun Megi v úterý na Tchaj-wanu způsobil přerušení dodávek elektřiny pro 3,8 milionu domácností a ochromil dopravu, uvedla agentura AFP. Přerušen byl provoz rychlovlaku, který spojuje sever a jih ostrova a v metropoli Tchaj-peji nejezdila většina linek autobusů a metra.

 

Právě se děje

Další zprávy