Tajfun Haima si na Filipínách vyžádal nejméně čtyři mrtvé

ČTK ČTK
20. 10. 2016 7:15
Tajfun na řadě míst způsobil záplavy a tisíce lidí musely opustit domovy. Haima je dvanáctý tajfun, který letos Filipíny zasáhl. Průměrně tento jihoasijský ostrovní stát stojí v cestě 20 tajfunům ročně.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Reuters

Manila – Nejméně čtyři oběti si na Filipínách vyžádal silný tajfun Haima, který ve středu udeřil na severovýchodní pobřeží tohoto ostrovního státu. Tajfun na řadě míst způsobil záplavy a tisíce lidí musely opustit domovy, informovala dnes agentura AP.

Oslepující vítr a déšť, které tajfun provázely, Filipínám připomněly katastrofu způsobenou před třemi lety tajfunem Haiyan, který si vyžádal více než 7300 obětí a postihl pět milionů obyvatel.

Navzdory obavám ze síly tajfunu Haima ale zatím nejsou informace o větších škodách. Ovšem komunikace je v některých oblastech omezená a několik provincií se ocitlo bez elektřiny.

Tajfun udeřil na pobřeží provincie Cagayan ve středu večer, kdy rychlost jeho větru dosahovala 225 kilometrů v hodině, v nárazech až 315 kilometrů v hodině.

Za úsvitu se pak přehnal přes provincii Apayao. Tou dobou už síla jeho větru o něco zeslábla, ovšem stále dosahovala 205 kilometrů v hodině, v nárazech pak až 285 kilometrů v hodině.

V cestě tajfunu stojí ještě provincie Ilocos Norte známá pěstováním tabáku, než tajfun podle předpovědí meteorologů zamíří nad Jihočínské moře.

Haima je dvanáctý tajfun, který letos Filipíny zasáhl. Průměrně tento jihoasijský ostrovní stát stojí v cestě 20 tajfunům ročně.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Dálnici D1 zastavila na Benešovsku nehoda dvou aut, na místě jsou zranění

Dálnici D1 na 56. kilometru na Benešovsku ve směru na Prahu uzavřela dnes odpoledne nehoda dvou osobních aut. Hasiči budou vyprošťovat zraněné, na místo míří vrtulník, řekla ČTK mluvčí hasičů Vladimíra Kereková. Více informací zatím neměla k dispozici.

Policie dopravu odklání na 56. kilometru na Soutice, zpět se mohou řidiči vracet na 49. kilometru u obce Psáře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy