"Postapokalyptický" poloostrov u KLDR: Tajné pokusy s delfíny vystřídal byznys

Aktuálně.cz Aktuálně.cz, Rádio Svobodná Evropa
11. 8. 2020 7:00
Poloostrov Gamov je složité dohledat na Googlu v mapách, natož o něm najít nějaké relevantní informace. Pozoruhodné místo leží na samém okraji Ruska v Japonském moři, místní tu mají na dohled Čínu i Severní Koreu. Postapokalyptický ráz zdejší krajiny umocňuje i opuštěná laboratoř, v níž docházelo k přísně tajným experimentům s tuleni a delfíny. Podívejte se na reportáž rádia Svobodná Evropa.
RFE - Hřebenatky a samota | Video: Rádio Svobodná Evropa
 

Právě se děje

před 55 minutami

České dráhy plánují od dubna snížit mzdy 700 administrativních pracovníků, část z nich i propustit. Důvodem je pandemie

České dráhy plánují od dubna snížit mzdy asi 700 administrativních pracovníků. Část z nich navíc zřejmě propustí. Důvodem jsou současné ztráty během koronavirové krize, které loni dosáhly přibližně čtyř miliard korun. Opatření má zatím platit rok, v příštím týdnu je projedná dozorčí rada. Snižování mezd, které by mělo být zhruba desetiprocentní, se nebude týkat všech 15 000 zaměstnanců podniku.

"Pandemie jednou skončí, pokud tedy ke snížení smluvních mezd letos přistoupíme, nebude to na vždy. Smluvní mzdy ředitelů, vedoucích a dalších pracovníků převážně v administrativě se dohodou obou stran každoročně nově nastavují. A to jak v závislosti na výkonech jednotlivých zaměstnanců, tak v souvislosti s finančními možnostmi firmy," uvedl předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Ivan Bednárik.

Zdroj: ČTK
Další zprávy