"Postapokalyptický" poloostrov u KLDR: Tajné pokusy s delfíny vystřídal byznys

Aktuálně.cz Aktuálně.cz, Rádio Svobodná Evropa
11. 8. 2020 7:00
Poloostrov Gamov je složité dohledat na Googlu v mapách, natož o něm najít nějaké relevantní informace. Pozoruhodné místo leží na samém okraji Ruska v Japonském moři, místní tu mají na dohled Čínu i Severní Koreu. Postapokalyptický ráz zdejší krajiny umocňuje i opuštěná laboratoř, v níž docházelo k přísně tajným experimentům s tuleni a delfíny. Podívejte se na reportáž rádia Svobodná Evropa.
RFE - Hřebenatky a samota | Video: Rádio Svobodná Evropa
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Boje o Náhorní Karabach pokračují pátým dnem

Boje mezi arménskými a ázerbájdžánskými silami u Náhorního Karabachu pokračují pátým dnem. Baku podle ruských agentur tvrdí, že arménské jednotky utrpěly silné ztráty, Jerevan hovoří o "stabilně napjaté" situaci na frontě a pokračující střelbě během uplynulé noci.

"V noci v oblasti konfliktu zůstalo relativně stabilní napětí. V různých částech (fronty) pokračovaly přestřelky z ručních zbraní a děl," uvedla mluvčí arménského ministerstva obrany Šušan Stepanjanová podle agentury TASS. Nepřítel ve snaze zlepšit své postavení se snažil o přeskupení a přesuny sil, které obránci odhalovali a zneškodňovali, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy