“Nikdy jsme nic podobného neviděli.” Tajemná díra se dál zvětšuje, místní mají strach

Video bb Video, bb
3. 8. 2022 10:39
Chilské úřady vyšetřují záhadný závrt, který se o víkendu objevil v těžební oblasti na severu země. Záběry z dronu ukazují obrovskou díru, která je zatím hluboká dvě stě metrů, podle místních se ale stále rozšiřuje.
Tajemná díra se stála zvětšuje. "Nikdy jsme neviděli nic podobného," tvrdí místní. | Video: Reuters

Chilská národní služba pro geologii a hornictví Sernageomin vyslala do oblasti, která se nachází asi 665 km severně od hlavního města Santiaga, své specialisty. Mysteriózní díra o průměru asi 25 metrů se nachází na pozemku, který obhospodařuje kanadská společnost Lundin Mining, která tam těží měď.

Starosta obce Tierra Amarilla Cristobal Zuniga místním médiím řekl, že propad je důsledkem bezohledné těžební činnosti, která se v oblasti provádí. Zatím ale není oficiálně potvrzeno, že propad mohla způsobit činnost související s těžbou. Podle místních úřadů se díra stále zvětšuje.

"Ke dnu je značná vzdálenost, přibližně 200 metrů. Nezjistili jsme tam dole žádný materiál, ale zaznamenali jsme přítomnost velkého množství vody," řekl ředitel Sernageominu David Montenegro.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy