Tah Santa Clausů v New Yorku skončil bitkou

ČTK ČTK
16. 12. 2013 20:10
Každoroční hospodský slet SantaCon se zvrhl, Santové porušili, co slíbili.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

New York - Opileckou pouliční bitkou skončil letošní tah Santa Clausů po newyorských putykách. Incident tak ještě rozšířil řady těch, kteří každoroční hospodský slet SantaCon hlasitě kritizují.

Jeho účastníci s bílým plnovousem a santovským červeným stejnokrojem se totiž pravidelně mění v chuligány, kteří se k dosažení vánoční atmosféry snaží propít.

Portál Huffingtonpost.com poznamenal, že sice neví, co rvačku o víkendu vyvolalo. Je si prý ale jistý, že paní Clausová vystrnadila Santu po příchodu domů z ložnice na gauč.

Rovněž není jasné, zda incident nezpozdí na východním pobřeží Spojených států doručování vánočních dárků.

Letošní SantaCon opět přerostl ve výtržnosti, ačkoli se účastníci zavázali přispět na charitu a šířit radost. Stanovili si také tři zásady, které chtěli během barového putování dodržet. A to "neterorizovat, nezvracet a neničit".

SantaCon se podle Wikipedie poprvé konal v roce 1994 v San Francisku, poté se rozšířil do dalších amerických měst a později i za hranice USA. Portál santacon.info uvádí, že letošní ročník se odehrál na 319 místech ve 44 zemích světa.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ukrajinská policie dopadla podezřelé z vraždy novináře Šeremeta. Zemřel při výbuchu bomby

Ukrajinská policie zadržela a obvinila podezřelé z vraždy novináře Pavla Šeremeta. Toho před třemi lety v centru Kyjeva zabil výbuch bomby nastražené v autě. Zadržení podezřelých ve čtvrtek oznámil ministr vnitra Arsen Avakov. Šeremet v minulosti pracoval jako novinář také v Bělorusku a v Rusku.

"Policie právě zadržela a se souhlasem generální prokuratury obvinila podezřelé z účasti na vraždě Pavla Šeremeta. Je to výsledek velmi složité a úporné práce skutečných profesionálů a důležitý krok k úplnému objasnění případu," napsal Avakov na Twitteru a poděkoval kriminalistům. Očekává, že soud na podezřelé uvalí vazbu. O podrobnostech případu slíbil novináře informovat později spolu s náčelníkem kriminální policie.

Mezi zadrženými je podle médií i hudebník a bývalý účastník bojů s proruskými separatisty na východě země Andrij Antonenko. "Právě mě obviňují ze Šeremetovy vraždy, přímo teď a na mém dvoře," napsal na sociální síti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy