Tah Santa Clausů v New Yorku skončil bitkou

ČTK ČTK
16. 12. 2013 20:10
Každoroční hospodský slet SantaCon se zvrhl, Santové porušili, co slíbili.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

New York - Opileckou pouliční bitkou skončil letošní tah Santa Clausů po newyorských putykách. Incident tak ještě rozšířil řady těch, kteří každoroční hospodský slet SantaCon hlasitě kritizují.

Jeho účastníci s bílým plnovousem a santovským červeným stejnokrojem se totiž pravidelně mění v chuligány, kteří se k dosažení vánoční atmosféry snaží propít.

Portál Huffingtonpost.com poznamenal, že sice neví, co rvačku o víkendu vyvolalo. Je si prý ale jistý, že paní Clausová vystrnadila Santu po příchodu domů z ložnice na gauč.

Rovněž není jasné, zda incident nezpozdí na východním pobřeží Spojených států doručování vánočních dárků.

Letošní SantaCon opět přerostl ve výtržnosti, ačkoli se účastníci zavázali přispět na charitu a šířit radost. Stanovili si také tři zásady, které chtěli během barového putování dodržet. A to "neterorizovat, nezvracet a neničit".

SantaCon se podle Wikipedie poprvé konal v roce 1994 v San Francisku, poté se rozšířil do dalších amerických měst a později i za hranice USA. Portál santacon.info uvádí, že letošní ročník se odehrál na 319 místech ve 44 zemích světa.

 

Právě se děje

před 43 minutami

O víkendu bude vystaven Kupkův rekordní obraz

Ve výstavní síni areálu zámku v Opočně je tento víkend možné prohlédnout si obraz Františka Kupky nazvaný Plochy příčné II. V květnu byl vydražen za 78 milionů korun, čímž přepsal rekordy českých aukcí. Královéhradecký kraj dvoudenní výstavu připravil ve spolupráci s opočenskou radnicí ke 148. výročí narození Františka Kupky a ke 100. narozeninám mecenášky umění Medy Mládkové. Plochy příčné II jsou jedním z nejdůležitějších Kupkových děl a ukázkou progresivního výtvarného jazyka, kterým autor předstihl vývoj světového malířství. Dílo namaloval ve Francii, v roce 1946 ho věnoval pražskému příteli za pomoc s retrospektivou v Mánesu. V roce 1968 bylo plátno součástí velké Kupkovy výstavy ve Valdštejnské jízdárně, pak se ale vytratilo z povědomí veřejnosti. Až do letošní aukce jej vlastnila rodina původního majitele.

Zdroj: ČTK
Další zprávy