Tádžikistán zasáhlo zemětřesení, oběti nejsou hlášeny

ČTK ČTK
26. 5. 2013 10:26
Lidé prozatím zůstávají mimo budovy
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Dušanbe - Zemětřesení o síle 6,1 stupně zasáhlo v neděli ráno oblast na pomezí Tádžikistánu a Uzbekistánu, přibližně 189 kilometrů severozápadně od tádžické metropole Dušanbe.

Informovala o tom agentura ITAR-TASS s odvoláním na tádžický geofyzikální úřad. Informace o případných škodách či lidských obětech zatím nejsou k dispozici.

Podle předběžných údajů ruské agentury otřesy dosáhly v Uzbekistánu sedmi bodů na dvanáctistupňové škále používané v zemích bývalého Sovětského svazu. V Dušanbe zaznamenali záchvěvy o síle čtyř bodů.

Část obyvatel velkých měst v zasažené oblasti, včetně tádžické metropole, prý urychleně opustila domy a stále se drží mimo ně.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy