Tádžické úřady odebraly akreditaci šesti redaktorům RFE/RL kvůli informaci o prezidentově dceři

ČTK ČTK
28. 11. 2016 19:56
Tádžické ministerstvo zahraničí odebralo akreditaci šesti redaktorům rozhlasové stanice Rádio Svobodná Evropa / Rádio Svoboda (RFE/RL) působícím v zemi. Oznámila to středoasijská tisková agentura CA-news. Důvodem byla podle agentury informace o dceři autokratického tádžického prezidenta Imomaliho Rachmona. Tádžická redakce RFE/RL v pátek vysílala zprávu o prezidentově dceři Ruchšoně Rachmonové a jejím jmenování do vysoké funkce na ministerstvu zahraničí. Redakce RFE/RL potvrdila, že informaci o Rachmonové získala z oficiálních zdrojů, takže důvod odebrání akreditace není jasný. Ministerstvo zahraničí konflikt nekomentovalo.
Tádžikistán.
Tádžikistán. | Foto: Wikimedia Commons
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Adetokunbo v NBA dovedl Milwaukee k šesté výhře za sebou

Nejužitečnější hráč minulé sezony Janis Adetokunbo zaznamenal ve čtvrtečním utkání NBA proti Portlandu impozantní triple double za 24 bodů, 19 doskoků a 15 asistencí a byl strůjcem vítězství Milwaukee 137:129. Bucks se po šesté výhře za sebou osamostatnili v čele Východní konference.

Adetokunbo podruhé v sezoně dosáhl na dvojciferná čísla ve třech základních statistických ukazatelích a stal se prvním hráčem v historii klubu, který zaznamenal bilanci čítající alespoň 20+15+15. Jeho čtvrteční výkon v historii ligy předčili jen slavní Oscar Robertson, Wilt Chamberlain a Larry Bird.

Střelecky se přitom řecký basketbalista trápil a proměnil jen devět z 27 střel. V počtu finálních přihrávek ale ve své sedmé sezoně v lize dosáhl na osobní rekord. "Když mi to nepadalo, snažil jsem se nacházet spoluhráče. Udělal jsem ale jen půlku práce, to oni se trefovali," řekl Adetokunbo.

Další zprávy