reklama
 
 

Syrští povstalci zajali na Golanech pozorovatele OSN

Aktualizováno 28. 8. 2014 19:41
V zajetí skončilo 43 "modrých přileb", dalších 81 lidí je podle OSN v pasti.

New YorkSyrští povstalci zajali v nárazníkovém pásmu na hranici s Izraelem 43 fidžijských příslušníků mezinárodní pozorovací mise OSN

Dalších 81 pozorovatelů je v "pasti", informovala podle zahraničních médií sama OSN.

Povstalci označení bez bližšího upřesnění za "ozbrojenou skupinu" vtrhli do nárazníkového pásma na Golanských výšinách, které odděluje izraelskou armádu okupující část území od zbytku Sýrie.

Pásmo střeží asi 1000 členů mezinárodní pozorovací mise UNDOF vybavených pouze lehkými zbraněmi k sebeobraně.

Mluvčí OSN Stéphane Dujarric podle agentury AFP upřesnil, že členové mise padli před několika hodinami do zajetí poblíž hraničního přechodu Kunajtra po ostrých bojích mezi syrskou armádou a povstalci.

Zhruba osmdesátku dalších příslušníků mezinárodních sil povstalci zablokovali a brání jim v přesunu.

Podle dřívějších zpráv obsadili již ve středu přechod Kunajtra, který je jediným na linii příměří, bojovníci z fronty An-Nusrá.

Jde již o třetí případ, kdy se členové sil OSN stali rukojmími syrské ozbrojené opozice v této oblasti. Při předchozích incidentech v březnu a květnu loňského roku byli příslušníci mírových jednotek po několika dnech propuštěni, aniž by došli úhony.

Izrael obsadil syrské Golany ve válce v roce 1967 a později se z jejich části stáhl. Mise v nárazníkovém pásmu působí od roku 1974. V současnosti v ní jsou zastoupeni vojáci z Irska, Nizozemska, Indie, Fidži, Filipín a Nepálu.

autor: ČTK | 28. 8. 2014 17:13

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama