Syrské vládní jednotky a jejich spojenci dnes obsadily hlavní silnici vedoucí do rebely držených čtvrtí města Aleppo. Plně tak obklíčily tuto oblast a odřízli její obyvatelstvo od veškerého zásobování. Potvrdily to zdroje z obou bojujících stran, podle nichž ale boje pokračují a povstalci se snaží získat přístup k takzvané silnici Castello znovu pod svou kontrolu. Podle zdrojů OSN je na tuto zásobovací trasu odkázáno bezmála 300 000 lidí, pokud jde o dodávky potravin, léků a možnost z města odejít. Obsazení silnice Castello je pro syrskou vládu největším úspěchem v Aleppu od doby, kdy povstalci část tohoto bývalého obchodního centra země dobyli v létě 2012.
Boje o Aleppo, ilustrační foto
Boje o Aleppo, ilustrační foto | Foto: Reuters

před 2 minutami

Chorý se za Waregem trefil potřetí ve čtyřech zápasech

Fotbalista Tomáš Chorý vstřelil v belgické lize třetí gól v posledních čtyřech zápasech. V utkání 14. kola pomohl český útočník Waregemu k výhře 3:0 na hřišti Gentu, čtvrtečního soupeře Liberce v základní skupině Evropské ligy.

Chorý je s třemi brankami druhým nejlepším střelcem 14. týmu tabulky. Jeho moment přišel v 37. minutě, kdy zvýšil na 2:0. Utkání ale nedohrál, v 71. minutě byl střídán.

Basketbalisté podlehli Dánsku a potřetí za sebou neuspěli

Čeští basketbalisté podlehli v kvalifikaci mistrovství Evropy ve Vilniusu Dánsku 90:91 a připsali si třetí porážku za sebou. Dánové oplatili výběru trenéra Ronena Ginzburga únorovou prohru z Pardubic 71:75 a po úvodních dvou neúspěších zvítězili podruhé za sebou. Radovali se především díky výkonu Gabriela Lundberga, který nastřílel 38 bodů.

Nejlepší střelcem českého týmu byl s 24 body pivot Martin Peterka, který si připsal i osm doskoků a dvě asistence. Sekundu před koncem měl možnost dát vítězný koš, ale trojkový pokus neproměnil.

Zbývající zápasy kvalifikace o šampionát v roce 2022, na kterém mají čeští reprezentanti díky pořádání jedné ze skupin v Praze účast jistou, čekají Ginzburgův výběr v únoru proti Litvě a Belgii.