Syrská armáda, nebo Rusové? Nálet po sobě zanechal 30 mrtvých, z toho 13 dětí

ČTK ČTK
22. 1. 2016 19:00
Nejméně 30 civilistů, z toho 13 dětí, v pátek zahynulo ve východosyrské provincii Dajr az-Zaur při náletech, které provedl syrský režim nebo ruský letoun. Ruské letectvo se účastní bojů v Sýrii od konce loňského září. I díky němu se syrské armádě podařilo dobýt podle ruských a syrských zdrojů 250 vesnic a měst. Rusové tvrdí, že se zaměřují na bojovníky takzvaného Islámského státu (IS) a další extremisty, západní koalice a část syrské opozice ale poukazují na to, že ruské nálety ničí také tu část opozice, s níž Západ spolupracuje.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Damašek - Nejméně 30 civilistů, z toho 13 dětí, v neděli zahynulo ve východosyrské provincii Dajr az-Zaur při náletech, které provedl syrský režim nebo ruský letoun. Informovala o tom v pátek Syrská organizace pro lidská práva (SOHR), která situaci v zemi monitoruje z Londýna.

"Třicet civilistů, z toho 13 dětí, bylo zabito v Tabíji Džazíře letounem režimu nebo Rusů," uvedla SOHR. Obec Tabíja Džazíra asi 20 kilometrů východně od města Dajr az-Zaur.

Ruské letectvo se účastní bojů v Sýrii od konce loňského září. I díky němu se syrské armádě podařilo dobýt podle ruských a syrských zdrojů 250 vesnic a měst. Rusové tvrdí, že se zaměřují na bojovníky takzvaného Islámského státu (IS) a další extremisty, západní koalice a část syrské opozice ale poukazují na to, že ruské nálety ničí také tu část opozice, s níž Západ spolupracuje.

V provincii Dajr az-Zaur na severovýchodě Sýrie se intenzivně bojuje už několik dní.

Syrská válka má na svědomí životy asi čtvrt milionu lidí, další miliony občanů kvůli ní musely opustit svůj domov. Příští týden by přitom měly v Ženevě začít rozhovory mezi syrskou vládou a opozicí.

Ruská rozvědka tvrdí, že objevila téměř 12 000 cisteren a nákladních automobilů Islámského státu, které převážely ropu. Začala je ihned bombardovat. | Video: Reuters
 

Právě se děje

Další zprávy