Syrská armáda dobývá jednu z posledních bašt Islámského státu. Do země vstoupili i Turci

ČTK ČTK
8. 10. 2017 18:13
Město Majádín na východě Sýrie je jednou z posledních bašt Islámského státu. Do syrské provincie Idlib vstoupila turecká armáda.
Turecké obrněné vozy na hranici se Sýrií.
Turecké obrněné vozy na hranici se Sýrií. | Foto: Reuters

Bejrút - Syrská armáda a její spojenci obklíčili bojovníky z takzvaného Islámského státu ve městě Majádín ležícím nedaleko Dajr az-Zauru na východě země. Informovala o tom v neděli agentura Reuters s odkazem na nejmenovaný armádní zdroj.

Do syrské provincie Idlib v neděli podle agentury DPA vstoupila turecká armáda.

Majádín je jednou z posledních bašt Islámského státu v úrodné oblasti táhnoucí se podél Eufratu jižně od města Dajr az-Zaur.

Exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR) mezitím informovala, že na syrsko-turecké hranici se odehrála přestřelka mezi džihádistickou koalicí Tahrír aš-Šám a tureckými jednotkami.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v neděli oznámil, že do severosyrské provincie Idlib, která je jako poslední pod téměř plnou kontrolou rebelů, vstoupila turecká armáda. Vojenská akce, na níž se s ní podílí povstalecká Svobodná syrská armáda (FSA), se prý odehrává "bez problémů", citovala prezidenta turecká státní agentura Anadolu.

V čele aliance islamistických skupin Tahrír aš-Šám stojí Fronta dobytí Sýrie (bývalá An-Nusra), která se oddělila od teroristické sítě Al-Káida.

 

Právě se děje

Další zprávy