Sýrie uznala Abcházii a Jižní Osetii, Gruzie s ní přerušuje diplomatické styky

ČTK ČTK
29. 5. 2018 19:10
Gruzie se rozhodla přerušit diplomatické styky se Sýrií. Na tiskové konferenci v Tbilisi to oznámil náměstek ministra zahraničí David Dondua. Diplomatickou roztržku vyvolalo rozhodnutí Damašku navázat diplomatické styky s Abcházií a Jižní Osetií, dvěma gruzínskými provinciemi, které jednostranně vyhlásily nezávislost. Po válce s Gruzií ji před deseti lety Rusko uznalo. Podle gruzínských médií je uznání Abcházie a Jižní Osetie oplátkou za ruské vojenské operace v Sýrii, které odvrátily Asadův pád.
Gruzie a její sousedé.
Gruzie a její sousedé. | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy