Sýrie tvrdí, že její protivzdušná obrana odvrátila útok Izraele

ČTK ČTK
12. 7. 2018 1:52
Izrael znepokojuje přítomnost spojenců Asada z Íránu a libanonského Hizballáhu poblíž hranice.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Reuters

Damašek/Jeruzalém - Izraelský letoun vystřelil několik raket na pozice syrské armády v provincii Kunajtra a syrská vzdušná obrana útok odrazila, informovala syrská agentura SANA.

Útok poblíž vesnice Hadir u Golanských výšin okupovaných Izraelem způsobil pouze materiální škody, uvedl syrský vojenský zdroj. Izraelská armáda se k útoku zatím nevyjádřila. Na syrsko-izraelské hranici panuje delší dobu napětí kvůli bojům na jihozápadě Sýrie.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu ve středu v Moskvě jednal s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Rusko je spojencem režimu syrského prezidenta Bašára Asada a Izrael se snaží přimět Moskvu k využití tohoto vlivu tak, aby pomohla změnit uspořádání poměrů na jihozápadě Sýrie.

Izrael znepokojuje přítomnost spojenců Asada z Íránu a libanonského Hizballáhu poblíž hranice. Izraelské letectva už dříve zasáhlo desítky cílů na syrské straně hranice, které označila jako pozice Íránců, anebo za dodávky zbraní Hizballáhu. Ve středu izraelská armáda sestřelila bezpilotní letadlo vyslané ze Sýrie nad Izrael.

Netanjahu ve středu v Moskvě uvedl, že Izrael nemá v úmyslu ohrozit Asadovu vládu, ale očekává, že se Rusko zasadí o stažení íránských sil ze Sýrie.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy