reklama
 
 

Sýrie tvrdí, že její protivzdušná obrana odvrátila útok Izraele

12. 7. 2018 1:52
Izrael znepokojuje přítomnost spojenců Asada z Íránu a libanonského Hizballáhu poblíž hranice.

Damašek/Jeruzalém - Izraelský letoun vystřelil několik raket na pozice syrské armády v provincii Kunajtra a syrská vzdušná obrana útok odrazila, informovala syrská agentura SANA.

Útok poblíž vesnice Hadir u Golanských výšin okupovaných Izraelem způsobil pouze materiální škody, uvedl syrský vojenský zdroj. Izraelská armáda se k útoku zatím nevyjádřila. Na syrsko-izraelské hranici panuje delší dobu napětí kvůli bojům na jihozápadě Sýrie.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu ve středu v Moskvě jednal s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Rusko je spojencem režimu syrského prezidenta Bašára Asada a Izrael se snaží přimět Moskvu k využití tohoto vlivu tak, aby pomohla změnit uspořádání poměrů na jihozápadě Sýrie.

Izrael znepokojuje přítomnost spojenců Asada z Íránu a libanonského Hizballáhu poblíž hranice. Izraelské letectva už dříve zasáhlo desítky cílů na syrské straně hranice, které označila jako pozice Íránců, anebo za dodávky zbraní Hizballáhu. Ve středu izraelská armáda sestřelila bezpilotní letadlo vyslané ze Sýrie nad Izrael.

Netanjahu ve středu v Moskvě uvedl, že Izrael nemá v úmyslu ohrozit Asadovu vládu, ale očekává, že se Rusko zasadí o stažení íránských sil ze Sýrie.

autor: ČTK | 12. 7. 2018 1:52

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama