reklama
 
 

Syn Usámy bin Ládina je mrtvý, tvrdí tajné služby USA. Podrobnosti tají

1. 8. 2019 6:37
Hamza bin Ládin, syn zabitého vůdce teroristické sítě al-Káida Usámy bin Ládina, je mrtvý. S odvoláním na zdroje v tajných službách o tom informovala televize NBC a list The New York Times.

Americký prezident Donald Trump se k dotazu novinářů k osudu bin Ládinova syna odmítl vyjádřit. "Nechci to komentovat," řekl Trump.

Hamzu bin Ládina zařadil Washington na černou listinu mezinárodních teroristů už v lednu 2017, USA letos pak vypsaly odměnu jeden milion dolarů (asi 22,5 milionu korun) za informace, kterého ho pomohou dopadnout.

Datum a místo smrti bin Ládinova nejmladšího syna, kterému bylo okolo 30 let, není z informací amerických médií jasné.

V řadách al-Káidy Hamza vyzýval k boji proti Spojeným státům a také Izraeli a dalším americkým západním spojencům. Hamzův otec Usáma bin Ládin byl zabit 2. května 2011 při akci speciálního amerického komanda v Abbottábádu poblíž pákistánské metropole Islámábádu. Jeho tělo bylo poté vhozeno do Arabského moře.

Před teroristickým útokem na USA z 11. září 2001 byl Hamza v Afghánistánu s otcem a podle dostupných zpráv s ním byl i v Pákistánu po americké invazi do Afghánistánu. V době dopadení Usámy bin Ládina byl jeho syn patrně v domácím vězení v Íránu.

Video: Vůdce Islámského státu Bagdádí promluvil na kameru. Džihád pokračuje, řekl

Video: Reuters |  01:30

autor: ČTK | 1. 8. 2019 6:37

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama