Švýcarské úřady chtějí pokutovat vysokohorské nudisty

Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
9. 2. 2009 10:22
Série incidentů pobouřila veřejnost v kantonu Appenzell Innerrhoden
Švýcarsko si stráží své tradice. A vysokohorský nudismus mezi nimi není
Švýcarsko si stráží své tradice. A vysokohorský nudismus mezi nimi není | Foto: Reuters

Ženeva - Úřadům ve švýcarském kantonu Appenzell Innerrhoden došla trpělivost s turisty, kteří se oddávají vysokohorskému trekkingu v Adamově či Evině rouše.

Bude-li v budoucnu někdo při takovém prohřešku dopaden, hrozí mu na místě pokuta ve výši 200 švýcarských franků (přes 3700 korun). S odvoláním na švýcarský deník Tages-Anzeiger o tom informovala agentura Reuters.

Appenzell Innerrhoden je nejmenší ze švýcarských kantonů co do počtu obyvatel (pouhých 15,5 tisíce lidí) a druhý nejmenší podle rozlohy.

Podle agentury Reuters jde také o jednu z nejkonzervativnějších oblastí alpské republiky. Ženy zde například smějí volit teprve od roku 1990.

Foto: Aktuálně.cz

Loni zdejší obyvatele pobouřila série incidentů, při nichž se v horách producírovali nazí turisté, a to zejména ti němečtí.

"Musíme před těmito nemorálními zvyky uchránit naše děti," citoval list Tages-Anzeiger šéfa zdejší policie Melchiora Loosera.

Loni v září zadržela místní policie při vysokohorském nudismu 44letého Švýcara, kterého následně obvinila z pobuřování. Případ se ale zatím nedostal před soud, a tak zdejší úřady hledají rychlejší způsoby, jak se s hříšníky vypořádat.

 

Právě se děje

Další zprávy