Obrazem: Hrozí jim požáry, oběd vaří na ohni. Tak vypadá život v uprchlických táborech

Obrazem: Hrozí jim požáry, oběd vaří na ohni. Tak vypadá život v uprchlických táborech
Tak například vypadá život v uprchlickém táboře Nduta v severozápadní Tanzanii. Nově příchozí tu přespávají ve společných přeplněných stanech.
Jako v jiných táborech i tady je čistá voda nedostatkové zboží. Každý má v průměru 20 litrů vody na den na pokrytí všech svých potřeb, jako je pití, vaření, praní prádla a hygiena.
Čas oběda – k přípravě pokrmu musí postačit oheň.
Nemají sice zdaleka takové možnosti, ale i děti v uprchlických táborech si chtějí hrát.
Foto: T. Pandya/Lékaři bez hranic
Adéla Očenášková Adéla Očenášková
7. 11. 2017 11:00
Nemůžou se umýt čistou a teplou vodou, ve stanech se mačkají a trpí všemožnými nemocemi. Tak ve zkratce vypadá život lidí, kteří museli kvůli válkám opustit své domovy a skončili v uprchlických táborech. Situaci běženců představuje zblízka internetový projekt Svět táborů, který je iniciativou humanitární organizace Lékaři bez hranic. Webové stránky WorldOfCamps.org fungují podobně jako cestovatelské portály. Místo polopenze se tu ale lidé dozvědí, že v daném táboře dostanou například pitnou vodu.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy