Obrazem: Hrozí jim požáry, oběd vaří na ohni. Tak vypadá život v uprchlických táborech

Foto: T. Pandya/Lékaři bez hranic
Adéla Očenášková Adéla Očenášková
7. 11. 2017 11:00
Nemůžou se umýt čistou a teplou vodou, ve stanech se mačkají a trpí všemožnými nemocemi. Tak ve zkratce vypadá život lidí, kteří museli kvůli válkám opustit své domovy a skončili v uprchlických táborech. Situaci běženců představuje zblízka internetový projekt Svět táborů, který je iniciativou humanitární organizace Lékaři bez hranic. Webové stránky WorldOfCamps.org fungují podobně jako cestovatelské portály. Místo polopenze se tu ale lidé dozvědí, že v daném táboře dostanou například pitnou vodu.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy