Svět po studené válce: Čína dělá ze sovětské letadlové lodi hotel

Svět po studené válce: Čína dělá ze sovětské letadlové lodi hotel
Dobový portét vůdce bolševické revoluce Vladimíra Iljiče Lenina na lodi zůstal dodnes.
Odkud startovaly bojové vrtulníky a stíhací bombardéry, tam se dnes prodává zmrzlina. Výbavu lodi v její aktivní slávě tvořilo 14 vrtulníků Kamov Ka-25 či Kamov Ka-27 a 14 stíhacích bombardérů Jakovlev Jak-38, jak uvádí česká stránka Wikipedie věnovaná této letadlové lodi.
Pokoje luxusního hotelu, který bude zanedlouho v prostorách letadlové lodi otevřen, kajuty sovětských námořníků nepřipomínají ani vzdáleně.
Poslední úpravy v nově dokončené koupelně.
Foto: Reuters

Peking - Letadlová loď Kyjev v sedmdesátých a osmdesátých letech pod vlajkou SSSR brázdila vody Atlantického oceánu i Středozemního moře.

Když dosloužila, prodalo ji následnické Rusko čínským obchodníkům. Ti z ní nejprve udělali část zábavního parku v Tchien-ťinu a teď v útrobách lodi chystají otevření luxusního hotelu.

První movité hosty hotel přivítá ještě letos.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Izrael uvedl, že v Pásmu Gazy zasáhl 130 cílů a zabil 15 Palestinců

Izraelská armáda uvedla, že v odpovědi na raketové útoky z Pásma Gazy na území židovského státu zasáhla v noci na úterý 130 cílů a zabila 15 radikálních Palestinců. Informovaly o tom agentury AFP a DPA. Pokračuje tak pondělní eskalace násilí mezi Izraelem a Palestinci, při níž zemřely nejméně dvě desítky lidí a stovky dalších byly zraněny.

V pondělí bylo při střetech mezi palestinskými demonstranty a izraelskou policií v Jeruzalémě a na Západním břehu Jordánu zraněno více než 700 Palestinců, z nichž 500 muselo být ošetřeno v nemocnici, uvedla agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy