Svět oslavuje "Supermana" z Vietnamu. Verze o chycení holčičky z 12. patra má trhliny

Vietnamec Nguyen Ngoc Manh se stal hrdinou. Média po celém světě včetně britského bulvárního webu Daily Mail píší, že jednatřicetiletý doručovatel chytil dvouletou dívku, která spadla z dvanáctého patra obytného domu v Hanoji. Celý incident se objevil na několika záběrech na sociální síti TikTok. Poslední video ale dokazuje, že muži se chytit dítě zcela nepodařilo.
Svět oslavuje "Supermana" z Vietnamu. Verze o chycení holčičky z 12. patra má trhliny. | Video: Aktuálně.cz

Když Nguyen Ngoc Manh uslyšel křik, vyběhl z auta a vyšplhal na plechovou střechu s úmyslem dítě zachránit. Děvčátko, které překonalo zábradlí balkonu, se zatím dostalo na samý okraj. Muž mezitím uklouzl. Dokázal ale vstát. V tu chvíli se dítě pustilo a řítilo se dolů.

"Snažil jsem se natáhnout ruku tak, abych dívku zachytil. Chtěl jsem ji odrazit, aby nespadla přímo na zem. Naštěstí mi spadla do klína a dvakrát se odrazila," řekl muž, jehož výpověď zveřejnil anglicky psaný web Vietnam Times.

Na posledním záběru je ale vidět, že dítě spadlo spíš těsně vedle doručovatele a odrazilo se jako na trampolíně. Nguyen Ngoc Manh, který si při své záchranné akci poranil ruku, vzal rychle dítě do náručí. "Tekla jí krev z úst," popsal zachránce.

Dívka si podle Vietnam Times vykloubila kyčel, muž si lehce poranil ruku. "Necítím se jako hrdina, jen jsem chtěl udělat dobrou věc," svěřil se Nguyen Ngoc Manh.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy