Svět má nejstarší prvorodičku: sedmdesátnici z Indie

Zahraničí Zahraničí
12. 12. 2008 11:11
Matka i dítě jsou podle lékaře z kliniky pro léčbu neplodnosti v pořádku
Nízká porodnost Indii rozhodně netrápí. Tím spíš, že se mateřství zjevně daří v každém věku
Nízká porodnost Indii rozhodně netrápí. Tím spíš, že se mateřství zjevně daří v každém věku | Foto: Reuters

Dillí - Sedmdesátileté ženě z Indie se po umělém oplodnění narodilo první dítě. S odvoláním na jejího lékaře o tom informuje indický tisk.

"Matka i dítě jsou v pořádku," řekl listu Hindustan Times doktor Anurag Bishnoi z centra pro léčbu neplodnosti ve městě Hisar v severoindickém svazovém státě Harijána.

Sedmdesátiletá Radžo Devi a její o dva roky starší manžel Bala Ram, kteří byli dosud bezdětní, se se svým problémem obrátili na hisarskou kliniku, kde byl 19. dubna letošního roku proveden transfer embrya ze zkumavky do dělohy budoucí matky.

Podle doktora Bishnoie je jeho pacientka nejstarší matkou na světě.

Už v červenci ale médii proběhla zpráva o tom, že jiná 70letá Indka porodila po umělém oplodnění dvojčata a před dvěma lety se totéž podařilo 66leté Španělce.

Foto: Aktuálně.cz

Bala Ram je potřetí ženat, předchozí dvě manželství (včetně svazku se sestrou jeho nynější ženy) mu ale žádné potomky nepřinesla.

Není jasné, čí vajíčko a spermie byly k umělému oplodnění použity.

"Umělé oplodnění znamená pro lidské společenství revoluci," prohlásil doktor Bishnoi. "Neplodnost pozbyla stigmatu společenského tabu či dokonce božího prokletí. Problém lze nyní řešit vědecky."

 

Právě se děje

před 14 minutami

Kriminalisté zadrželi 42letého cizince podezřelého ze série znásilnění žen z komunity bezdomovců v Olomouci. Stíhán je i kvůli řadě fyzických napadení

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Vrah německého politika Waltera Lübckeho dostal u soudu doživotí

Na doživotí poslal německý soud do vězení Stephana Ernsta za předloňskou vraždu hesenského politika Waltera Lübckeho. Vražda vyvolala pobouření.

Zdroj: ČTK
Další zprávy