reklama
 
 

Svět má nejstarší prvorodičku: sedmdesátnici z Indie

12. 12. 2008 11:11
Matka i dítě jsou podle lékaře z kliniky pro léčbu neplodnosti v pořádku

Dillí - Sedmdesátileté ženě z Indie se po umělém oplodnění narodilo první dítě. S odvoláním na jejího lékaře o tom informuje indický tisk.

"Matka i dítě jsou v pořádku," řekl listu Hindustan Times doktor Anurag Bishnoi z centra pro léčbu neplodnosti ve městě Hisar v severoindickém svazovém státě Harijána.

Sedmdesátiletá Radžo Devi a její o dva roky starší manžel Bala Ram, kteří byli dosud bezdětní, se se svým problémem obrátili na hisarskou kliniku, kde byl 19. dubna letošního roku proveden transfer embrya ze zkumavky do dělohy budoucí matky.

Podle doktora Bishnoie je jeho pacientka nejstarší matkou na světě.

Už v červenci ale médii proběhla zpráva o tom, že jiná 70letá Indka porodila po umělém oplodnění dvojčata a před dvěma lety se totéž podařilo 66leté Španělce.

Bala Ram je potřetí ženat, předchozí dvě manželství (včetně svazku se sestrou jeho nynější ženy) mu ale žádné potomky nepřinesla.

Není jasné, čí vajíčko a spermie byly k umělému oplodnění použity.

"Umělé oplodnění znamená pro lidské společenství revoluci," prohlásil doktor Bishnoi. "Neplodnost pozbyla stigmatu společenského tabu či dokonce božího prokletí. Problém lze nyní řešit vědecky."

autor: Zahraničí | 12. 12. 2008 11:11

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama