Švédská pohádka naruby: Princezna si bere "chuďase"

Švédská pohádka naruby: Princezna si bere "chuďase"
Ve Švédsku už týdny "zuří" svatební horečka. Všechna místa v hotelech jsou už obsazena, obchodníci si slibují tučné zisky, galerie chystá umělecký projekt...
...a výrobci suvenýrů do obchodů dodali nepřeberné množství upomínkových předmětů.
Mezi hosty budou například španělský král Juan Carlos, jeho jordánský kolega Abdalláh II., nizozemská královna Beatrix, dánská královna Margrethe II. a belgický král Albert II.
Ze sousedního Norska přijede král Harald V., přítomni budou také monacký kníže Albert a lucemburský panovník, velkovévoda Jindřich. Britskou královskou rodinu bude zastupovat princ Edward, momentálně sedmý v nástupnické linii.
Foto: Reuters
Reuters ČTK Simona Holecová, Reuters, ČTK
17. 6. 2010 14:58

Stockholm - Milovníci monarchie by si na sobotu neměli dělat velké plány: Nejlépe strávit den před televizní obrazovkou. Světová média totiž budou v přímém přenosu sledovat pohádkovou svatbu švédské korunní princezny Victorie.

Dědička trůnu a nejstarší ze tří dětí současných panovníků si bere Daniela Westlinga. Muže z "lidu", se kterým se seznámila před devíti lety v jednom stockholmském fitness centru. Westling tam pracoval jako trenér.

Princezna, která letos oslaví 33 let, si o čtyři roky staršího Westlinga vezme při okázalé slavnosti ve stockholmské katedrále, nebude chybět průvod městem, plavba na šalupě, přihlížet budou četné korunované hlavy a také dva prezidenti.

Podívejte se, jak se celé Švédsko na tu slávu chystá.

 

Právě se děje

Další zprávy