V sušičce začalo hořet, ukazují záběry. Majitel varuje před jedním typem oblečení

Video Video
13. 9. 2021 11:43
Vyděšená matka musela rychle odtáhnout svého malého syna od sušičky v jedné z prádelen v thajské provincii Chaiyaphum. Dítě se zblízka fascinovaně dívalo na oblečení, které v ní začalo hořet. Někteří ze zákazníků začali sušičku hasit. Požár se podařilo uhasit až po půl hodině. Několik okolních strojů plameny poškodily, naštěstí se nikdo nezranil.
Sušička v plamenech. | Video: Asociated Press

Vedoucí prádelny s názvem Otteri Wash And Dry prohlásil, že příčinou požáru mohlo být to, že se do bubnu vložilo staré oblečení, které se nemělo sušit při vysokých teplotách. „Na některých oděvech je upozornění, že se nemají dávat do sušiček, takže si myslíme, že to byl právě důvod požáru. Prověřujeme však i jiné příčiny,“ prohlásil šéf prádelny.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Běloruská KGB zastřelila opozičníka, při zátahu zemřel také jeden z agentů

Běloruská tajná služba KGB při zátahu v bytovém domě v Minsku zastřelila muže. Po smrti je i jeden z příslušníků, informovala v úterý na svých stránkách služba. Podle agentury Belta byl zastřelený muž spojen s opozicí.

KGB označila zabitého muže za teroristu. Tímto jazykem úřady v minulosti opakovaně popisovaly demonstranty či osoby vyjadřující odpor vůči režimu běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka.

Opoziční server Naša Niva uvedl, že člena běloruské KGB zastřelil a následně sám přišel o život 32letý programátor Andrej Zelcer, který pracoval pro americkou IT firmu.

Loni v létě vypukly v Bělorusku rozsáhlé demonstrace proti oficiálnímu vyhlášení Lukašenka vítězem prezidentských voleb. Opozice je přesvědčena, že hlasování provázely podvody a že skutečnou vítězkou byla opoziční vůdkyně Svjatlana Cichanouská. Lukašenko postupně protesty tvrdě potlačil a vězněním svých odpůrců se snaží v zemi umlčet veškerý nesouhlas.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Pákistánská armáda zabila deset ozbrojenců, údajně plánovali teroristické útoky

Pákistánské ozbrojené složky zabily v přestřelce na severozápadě země deset ozbrojenců, včetně čtyř velitelů, a zabavily také mnoho zbraní. Podle armády patřili bojovníci ke skupině, která stála za nedávnými útoky na civilisty a plánovala další údery. V úterý o tom informovala agentura AP.

Armáda zasahovala v oblasti Jižního Vazíristánu v provincii Chajbar Pachtunchvá, která byla až donedávna baštou hnutí Tehríke Tálibán (TTP). To je pákistánskou odnoží islamistického afghánského hnutí. Armáda ale neposkytla o operaci žádné podrobnosti ani informace o příslušnosti zabitých ozbrojenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy