V sušičce začalo hořet, ukazují záběry. Majitel varuje před jedním typem oblečení

Video Video
13. 9. 2021 11:43
Vyděšená matka musela rychle odtáhnout svého malého syna od sušičky v jedné z prádelen v thajské provincii Chaiyaphum. Dítě se zblízka fascinovaně dívalo na oblečení, které v ní začalo hořet. Někteří ze zákazníků začali sušičku hasit. Požár se podařilo uhasit až po půl hodině. Několik okolních strojů plameny poškodily, naštěstí se nikdo nezranil.
Sušička v plamenech. | Video: Asociated Press

Vedoucí prádelny s názvem Otteri Wash And Dry prohlásil, že příčinou požáru mohlo být to, že se do bubnu vložilo staré oblečení, které se nemělo sušit při vysokých teplotách. „Na některých oděvech je upozornění, že se nemají dávat do sušiček, takže si myslíme, že to byl právě důvod požáru. Prověřujeme však i jiné příčiny,“ prohlásil šéf prádelny.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Zástupci vysokých škol nesouhlasí s návrhem výhledu rozpočtu na další roky, nepočítá totiž s přidáním peněz

Zástupci vysokých škol kritizují výhled rozpočtu na roky 2023 a 2024. Aktuální návrh pro vysokoškolské vzdělávání nepočítá na tyto roky s žádným přidáním peněz, ačkoli v souladu s demografickým vývojem se očekává růst počtu studentů. Pokud by v dalších letech nepokračoval současný trend navyšování rozpočtu, mohlo by to vést k poklesu konkurenceschopnosti a kvality vysokých škol. Předsednictvo Rady vysokých škol (RVŠ) to uvedlo v usnesení.

Celkový rozpočet ministerstva školství by se mohl příští rok meziročně zvednout zhruba o 7,8 miliardy korun na 247,5 miliardy korun. Proti letošku by to byl nárůst o 3,2 procenta. Rozpočet na vzdělávání na vysokých školách činí v tomto roce asi 28,4 miliardy korun. Pro příští rok by podle plánu měl být o miliardu korun vyšší. Meziročně by tak jejich rozpočet narostl o 3,5 procenta. Střednědobý výhled na roky 2023 a 2024 ale už další navýšení nepředpokládá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy