Fotky: Ruiny, mrtvoly na ulici i rabování. Indonésie bojuje s následky zemětřesení

Fotky: Ruiny, mrtvoly na ulici i rabování. Indonésie bojuje s následky zemětřesení
Indonésii zasáhlo další hrozivé zemětřesení. To vystoupalo až k síle 7,5 stupně Richterovy škály.
Lidé, kteří neštěstí přežili, přišli o domov. Shromáždili se na letišti v indonéském Palu.
Při zemětřesení zemřelo více než 800 lidí, aktuálně se počet obětí zastavil na čísle 832.
Otřesy poškodily infrastrukturu, katastrofu nevydržel jeden z mostů.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí Reuters, Zahraničí
30. 9. 2018 16:13
Zemětřesení, které zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi spolu s přílivovou vlnou tsunami, si vyžádalo podle posledních informací 832 obětí. V nejvíce poškozeném městě Palu je zničená infrastruktura a poničené domy, lidé jsou bez domova i bez rodin. Podívejte se na snímky z poničené Indonésie.
 

Právě se děje

před 6 minutami

Babiš musel kvůli zdravotním problémům zrušit účast na konferenci v Bratislavě

Premiér Andre Babiš (ANO) musel kvůli zvýšenému krevnímu tlaku v úterý podstoupit zdravotní prohlídku, píše server Novinky.cz. Ruší tak svou účast na mezinárodní bezpečnostní konference Globsec v Bratislavě, zastoupí ho ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

"Musel jsem navštívit lékaře kvůli zdravotní indispozici s nečekaně zvýšeným tlakem," uvedl Babiš. Zrušena bude navíc Babišova účast na plánovaném jednání předsedů vlád takzvaného slavkovského formátu, tedy ČR, Slovenska a Rakouska.

před 8 minutami

Česko požádalo Soudní dvůr EU, aby Polsku udělil pokutu za těžbu v dole Turów

Česko požádalo Soudní dvůr EU, aby Polsku udělil pokutu pět milionů eur za každý den těžby uhlí v dole Turów. Soud to uvedl na Twitteru.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

V Rusku by mělo vzniknout podnikatelské centrum k podpoře českých firem

V Rusku by mělo vzniknout podnikatelské centrum jako pilotní projekt záměru dlouhodobého posílení kapacity podpory pro české firmy. Pracovat by měl v úzké spolupráci se zastupitelským úřadem. Uvedla to mluvčí ministerstva zahraničí Eva Davidová, dříve o možném vzniku centra informoval server iHNED.cz. Ministerstvo by podle webu mělo zřízení centra podpořit, provozovaly by jej ale samy podnikatelské svazy. Podle úřadu je hlavní výhodou kromě odstupu od politické roviny také znalost místního podnikatelského prostředí a sdílení kontaktů.

Vztahy s Ruskem ochladly po diplomatické roztržce, kterou vyvolalo zjištění českých vyšetřovatelů, že do výbuchů v muničních skladech ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014 byli zapojeni agenti ruských tajných služeb.

Podle iHNED.cz chce úřad už v červnu vypsat dotaci 200 000 eur (přes pět milionů korun). Centrum by mohlo začít fungovat na podzim.

Zdroj: ČTK
Další zprávy