Súdánské úřady dopadly jednoho z údajných strůjců tureckého puče, vydají ho do Ankary

ČTK ČTK
27. 11. 2017 19:59
Súdán vydal Turecku údajného finančního experta sítě, na kterou Ankara svaluje odpovědnost za loňský pokus o státní převrat. Memduh Çikmaz, který údajně převedl několik milionů dolarů organizaci před svým loňským útěkem do Súdánu, byl dopaden za spolupráce tajných služeb obou zemí, uvedla turecká agentura Anadolu. Çikmaz údajně pracoval pro síť tureckého duchovního Fethullaha Gülena, který je v současnosti v exilu v USA. Do Súdánu Çikmaz údajně utekl v lednu 2016, tedy půl roku před pučem. Už ale tehdy vedl režim nynějšího tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana čistky.Ty rozjel poté, co úřady začaly vyšetřovat rozsáhlé skandály, do nichž byli zapleteni Erdoganovi blízcí.
Podle Ankary byl finanční expert napjený na síť duchovního Fethullaha Gülena, který žije v exilu v USA.
Podle Ankary byl finanční expert napjený na síť duchovního Fethullaha Gülena, který žije v exilu v USA. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Paris St. Germain koupil útočníka Icardiho za 1,5 miliardy korun

Za více než 1,5 miliardy korun přestoupil argentinský fotbalista Mauro Icardi z Interu Milán do Paris St. Germain, kde už v této sezoně hostoval. S devítinásobným mistrem francouzské ligy podepsal sedmadvacetiletý útočník smlouvu do roku 2024.

Icardi si loni odchod z Interu vytrucoval. V milánském klubu se nemohl domluvit na prodloužení smlouvy, byl vyřazen z týmu a nesměl s ním dlouho ani trénovat. V září přišel do PSG, v jehož dresu zářil. V 31 zápasech dal 20 gólů a řekl si o setrvání v klubu.

Na základě opce mohl pařížský celek získat Icardiho za 70 milionů eur, ale vzhledem k dopadům koronavirové krize souhlasil Inter podle agentury AFP se snížením částky na méně než 60 milionů eur. Podle italských médií dostane milánský klub 50 milionů okamžitě a dalších osm milionů eur v bonusech. Pokud by se Icardi vracel z PSG do italské ligy, obdrží Inter dalších 15 milionů eur.

"Děkujeme za šest let u nás a přejeme všechno nejlepší v budoucí kariéře," rozloučilo se s Icardim vedení Interu, kam přišel v roce 2013 ze Sampdorie Janov za 13 milionů eur. Za milánský tým odehrál 219 utkání a dal 124 branek.

Další zprávy