Studentka, kterou postřelil její spolužák, zemřela

Zahraničí Zahraničí
22. 12. 2013 7:08
Dívka podlehla vážným zraněním hlavy, u lůžka s ní byla po celou dobu její rodina.
Střelba na škole v USA. Ilustrační foto.
Střelba na škole v USA. Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Denver - Sedmnáctiletá studentka Claire Davisová, kterou minulý pátek na střední škole v Denveru v USA postřelil její spolužák, zemřela.

Oznámila to s odvoláním na nemocniční zdroje agentura Reuters.

Dívka podlehla vážným zraněním hlavy, u nemocničního lůžka s ní byla po celou dobu její rodina, uvedla ve svém prohlášení nemocnice na denverském předměstí Littleton. Útočník po střelbě spáchal sebevraždu.

"Přes veškerou snahu našich lékařů i ošetřujícího personálu a Claiřině bojovnosti její zranění byla natolik vážná, že ani nejmodernější léčebné metody nemohly zabránit této tragické ztrátě na životě," oznámila nemocnice ve svém prohlášení na oficiální facebookové stránce.

Osmnáctiletý Karl Pierson vešel 13. prosince do budovy střední školy na denverském předměstí Centennial v americkém státě Colorado a začal střílet po přítomných.

Davisová byla zasažena do tváře, když seděla se svým spolužákem před knihovnou. Pierson následně právě v knihovně spáchal sebevraždu, uvedla policie.

"Rodina Davisových by ráda poděkovala všem za přání a modlitby. Je velmi vděčná za podporu celé komunity," dodala nemocnice v prohlášení.

Po střelbě utekly stovky studentů ze školní budovy a čekaly na školní atletické dráze. Další studenti se skrývali v zamčených učebnách.

Podle vyšetřovatelů útočník ve škole mluvil o "konkrétním učiteli, kterého chtěl konfrontovat". Učitel prý ihned utekl. Jaký byl motiv jeho činu, není známo. Podle některých spekulací se chtěl učiteli pomstít za to, že ho předtím potrestal.

K incidentu došlo den před prvním výročím střelby na základní škole v Newtownu ve státě Connecticut, kde útočník postřílel 20 dětí a šest učitelů.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy