Studenta vytopili sousedé, vyvraždil celou rodinu

ČTK ČTK
14. 5. 2013 8:20
Rodinu příslušníka elitní protidrogové jednotky zmasakroval dvacetiletý student
Až k dvojnásobné vraždě vedl v Petrohradu sousedský spor o vytopený byt.
Až k dvojnásobné vraždě vedl v Petrohradu sousedský spor o vytopený byt. | Foto: Thinkstock

Petrohrad - Až k dvojnásobné vraždě vedl v Petrohradu sousedský spor o vytopený byt.

Případ vyvolal pozornost i tím, že rodinu příslušníka elitní protidrogové jednotky nezmasakrovali obchodníci s drogami, jak se zprvu kriminalisté domnívali, ale dvacetiletý student školy ministerstva vnitra.

Ilja Komarov byl podle internetového deníku gazeta.ru obviněn z vraždy osmatřicetileté Olgy Zelenské a jejího dvanáctiletého syna Leonida.

Server gazeta.ru připomněl, že případ, který rozlouskli během pár hodin nejlepší kriminalisté Petrohradu i Moskvy, vzdáleně souvisel i s ruským prezidentem.

Zavražděna byla snacha a vnuk známého judisty Leonida Zelenského, spoluzakladatele klubu, ve kterém svého času trénoval Vladimir Putin.

Příběh podle vyšetřovatelů zřejmě začal tím, že si Komarov s přítelkyní pronajímal byt pod Zelenskými, kteří jej již několikrát vytopili.

Naposledy v sobotu před půlnocí, a tak Komarov - nejspíše opilý, vyprovokovaný přítelkyní a s loveckým nožem v ruce - vyrazil k sousedům. Vzápětí následovala hádka a pak desítky ran nožem. Kromě ženy a dítěte vrah neušetřil ani psa.

Vraha prozradil Skype

Na mrtvé se přišlo až v neděli dopoledne, kdy se Alexej Zelenskij vrátil od jednotky. Hned se stal podezřelým.

"Dveře do bytu nebyly vylomeny, sousedé neslyšeli štěkot psa, kamery u vchodu nezachytily nikoho podezřelého. Vše vypovídalo, že zločin spáchal někdo, koho oběti znaly," usoudili kriminalisté.

Alibi hlavy rodiny však odolalo. Na souseda z dolního patra totiž ukázala i oběť posledním vzkazem na Skypu: "Zase buší na dveře. To bude zase on."

Komarov prý ani nezapíral a ke zločinu se přiznal. Jen se hájil, že ztratil sebeovládání, když jej sousedka náhle udeřila do tváře a chlapeček se prý na něj vrhl s nožem v ruce. Vysvětlit už nedokázal, proč z bytu ukradl i zlaté šperky.

Po zločinu vzápětí následoval trest - zatím na škole, kde Komarova považovali za vynikajícího studenta. Generál z Moskvy už pedagogický sbor "neskutečně seřval za celostátní ostudu". Studentovy přímé velitele prý čeká vyhazov, ostatní degradace.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy