Další bagrista nedostal zaplaceno. Záběry ukazují, proč to nebyl chytrý nápad

Video Video
14. 9. 2021 11:44
Hakan M., který pracoval jako bagrista v uhelném dole u tureckého města Sirnak, zlikvidoval svým strojem pět kabin nákladních aut. Dělníka prý rozzuřila hádka se strýcem, který mu údajně nezaplatil za práci.
Strýc nezaplatil synovci za práci. Muž se vyjel s bagrem pomstít. | Video: Zdroj: TikTok/xalo.yilmaz

Poté, co přiběhli ostatní dělníci, kteří pracovali v dole na svahu hory Cudi, se Hakan uklidnil a s demolicí přestal. Podle CNNturk.com došlo k incidentu v srpnu a strýc se poté se synovcem údajně domluvil.

Podobný případ se před několika měsíci udál v v desetitisícovém Blumbergu na jihozápadě Německa. Bagrista stavebních služeb tam na konci července strhal balkony novostavby Byl prý frustrovaný, protože nedostal zaplaceno od developerské firmy, s níž uzavřel kontrakt. Ta mu má podle jeho slov dlužit v přepočtu více než 127 milionů korun.

Německý dodavatel nedostal zaplaceno, tak novostavbě ze vzteku strhl balkony | Video: Reddit/u/rafij_h
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Zástupci vysokých škol nesouhlasí s návrhem výhledu rozpočtu na další roky, nepočítá totiž s přidáním peněz

Zástupci vysokých škol kritizují výhled rozpočtu na roky 2023 a 2024. Aktuální návrh pro vysokoškolské vzdělávání nepočítá na tyto roky s žádným přidáním peněz, ačkoli v souladu s demografickým vývojem se očekává růst počtu studentů. Pokud by v dalších letech nepokračoval současný trend navyšování rozpočtu, mohlo by to vést k poklesu konkurenceschopnosti a kvality vysokých škol. Předsednictvo Rady vysokých škol (RVŠ) to uvedlo v usnesení.

Celkový rozpočet ministerstva školství by se mohl příští rok meziročně zvednout zhruba o 7,8 miliardy korun na 247,5 miliardy korun. Proti letošku by to byl nárůst o 3,2 procenta. Rozpočet na vzdělávání na vysokých školách činí v tomto roce asi 28,4 miliardy korun. Pro příští rok by podle plánu měl být o miliardu korun vyšší. Meziročně by tak jejich rozpočet narostl o 3,5 procenta. Střednědobý výhled na roky 2023 a 2024 ale už další navýšení nepředpokládá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy