Strůjci atentátů na vlaky v Bombaji jsou vinni, některým hrozí trest smrti

Petr Jemelka Petr Jemelka
11. 9. 2015 11:21
O výši trestu bude rozhodnuto později, části obviněných hrozí trest smrti. K teroristickým útokům v centru metropole došlo 11. července 2006, kdy v plných příměstských vlacích vybuchlo sedm podomácku vyrobených bomb. Nálože v tlakových hrncích zabily 189 lidí a přes 800 dalších zranily. Vybuchovaly postupně, v patnáctiminutových intervalech.
Nálože v tlakových hrncích zabily 189 lidí a přes 800 dalších zranily. Ilustrační foto.
Nálože v tlakových hrncích zabily 189 lidí a přes 800 dalších zranily. Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Bombaj - Indický soud uznal vinnými dvanáct strůjců bombových útoků v Bombaji z roku 2006.

Obvinění se podle tribunálu dopustili "osnování války proti indickému národu" a mnohonásobné vraždy ve zločinném spolčení.

K teroristickým útokům v centru metropole došlo 11. července 2006. V příměstských vlacích, plných lidí, kteří se během odpolední dopravní špičky vraceli z práce, tehdy vybuchlo sedm podomácku vyrobených bomb.

Nálože v tlakových hrncích zabily 189 lidí a přes 800 dalších zranily. Vybuchovaly postupně, v patnáctiminutových intervalech.

Části obviněných, kteří podle vyšetřovatelů patří k pákistánské paramilitantní skupině Laškar-e-Taiba, za to hrozí trest smrti, jeden z obviněných byl naopak zproštěn viny.

O trestech bude rozhodnuto později, vyneseny by měly být během příštího týdne.

"Budeme se modlit, aby soud obviněným uložil nejpřísnější možný trest," řekl novinářům přímo před soudní budovou prokurátor Raja Thakre.

Pákistán jakýkoliv podíl na bombových útocích, které výrazně zhoršily už tak napjaté vztahy obou zemí, odmítá.

 

Právě se děje

Další zprávy