Stroj ruského ministra Lavrova narušil vzdušný prostor Estonska. Nešlo o první incident

ČTK ČTK
6. 5. 2017 0:10
Letoun s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem při středečním letu do Finska krátce narušil vzdušný prostor Estonska. "Lavrov letící do Finska jednat o bezpečnosti v letecké dopravě vnikl do vzdušného prostor Estonska," napsal na twitteru premiérův poradce Peeters. Ruský stroj Il-96 podle estonské armády měl sice spuštěný tzv. odpovídač, díky němuž je možné letoun identifikovat, ale nenavázal žádný radiový kontakt a neposkytl letový plán. Letoun podle médií vstoupil do estonského vzdušného prostoru nedaleko estonského ostrova Vaindloo, ve Finském zálivu. Právě v této oblasti se v uplynulých letech odehrála řada případů, kdy ruské vojenské letouny narušily estonský vzdušný prostor.
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov po tiskové konferenci o Sýrii.
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov po tiskové konferenci o Sýrii. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 46 minutami

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června, oznámila šéfka Sejmu

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června a případné druhé kolo o dva týdny později 12. července. Očekávaný termín voleb dnes oficiálně oznámila předsedkyně Sejmu, dolní komory polského parlamentu, Elžbieta Witeková.

Oznámené datum voleb chtěla vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS). Její předseda Jaroslaw Kaczyński minulý týden rezolutně prohlásil, že volby budou nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám opozice je překazit. Pohrozil přitom využitím "všech prostředků, jež má stát k dispozici".

Volby prezidenta byly původně vypsané na 10. května a PiS jejich konání chtěla prosadit za každou cenu i přes epidemii covidu-19. Umožnit to měl zákon o korespondenčním hlasování, jehož schválení ale zdržel Senát, v němž má většinu opozice. Proto se volby nekonaly ani do konce května.

Zdroj: ČTK
Další zprávy