Stroj ruského ministra Lavrova narušil vzdušný prostor Estonska. Nešlo o první incident

ČTK ČTK
6. 5. 2017 0:10
Letoun s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem při středečním letu do Finska krátce narušil vzdušný prostor Estonska. "Lavrov letící do Finska jednat o bezpečnosti v letecké dopravě vnikl do vzdušného prostor Estonska," napsal na twitteru premiérův poradce Peeters. Ruský stroj Il-96 podle estonské armády měl sice spuštěný tzv. odpovídač, díky němuž je možné letoun identifikovat, ale nenavázal žádný radiový kontakt a neposkytl letový plán. Letoun podle médií vstoupil do estonského vzdušného prostoru nedaleko estonského ostrova Vaindloo, ve Finském zálivu. Právě v této oblasti se v uplynulých letech odehrála řada případů, kdy ruské vojenské letouny narušily estonský vzdušný prostor.
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov po tiskové konferenci o Sýrii.
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov po tiskové konferenci o Sýrii. | Foto: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy