Střelec zranil ve Fergusonu dva policisty

Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
Aktualizováno 12. 3. 2015 8:21
Město ve státě Missouri loni zasáhly rasové nepokoje.
Demonstranti před budovou policejního velitelství ve Fergusonu.
Demonstranti před budovou policejního velitelství ve Fergusonu. | Foto: Reuters

Ferguson - Během demonstrace proti postupu policie ve městě Ferguson útočník postřelil dva policisty. Uvedl to z místa fotograf agentury Reuters, potvrzuje to i zpravodaj místního deníku St. Louis Post-Dispatch.

Střelba se na místě ozvala kolem půlnoci místního času. "Zasáhli policajta," křičeli někteří ze shromážděných a začali utíkat. Podle policie střelba zazněla ve chvílích, kdy se protestující rozcházeli. Postřelení policisté jsou v nemocnici, ale jejich život není ohrožen.

Ferguson ve státě Missouri byl loni zasažen rasovými nepokoji poté, co policista Darren Wilson 9. srpna 2014 ve službě zastřelil neozbrojeného černocha Michaela Browna. Incident rozpoutal ve Fergusonu na předměstí St. Louis násilí, které později ještě zesílilo kvůli tomu, že Wilson nebyl z ničeho obviněn.

Na středeční demonstraci se sešlo několik desítek lidí. Krátce před tím odstoupil z funkce místní policejní šéf Thomas Jackson.

Připravujeme podrobnosti.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy