Střelec zranil ve Fergusonu dva policisty

Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
Aktualizováno 12. 3. 2015 8:21
Město ve státě Missouri loni zasáhly rasové nepokoje.
Demonstranti před budovou policejního velitelství ve Fergusonu.
Demonstranti před budovou policejního velitelství ve Fergusonu. | Foto: Reuters

Ferguson - Během demonstrace proti postupu policie ve městě Ferguson útočník postřelil dva policisty. Uvedl to z místa fotograf agentury Reuters, potvrzuje to i zpravodaj místního deníku St. Louis Post-Dispatch.

Střelba se na místě ozvala kolem půlnoci místního času. "Zasáhli policajta," křičeli někteří ze shromážděných a začali utíkat. Podle policie střelba zazněla ve chvílích, kdy se protestující rozcházeli. Postřelení policisté jsou v nemocnici, ale jejich život není ohrožen.

Ferguson ve státě Missouri byl loni zasažen rasovými nepokoji poté, co policista Darren Wilson 9. srpna 2014 ve službě zastřelil neozbrojeného černocha Michaela Browna. Incident rozpoutal ve Fergusonu na předměstí St. Louis násilí, které později ještě zesílilo kvůli tomu, že Wilson nebyl z ničeho obviněn.

Na středeční demonstraci se sešlo několik desítek lidí. Krátce před tím odstoupil z funkce místní policejní šéf Thomas Jackson.

Připravujeme podrobnosti.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy