Mimořádná zpráva

Střelec z Kalifornie nejdřív zavraždil manželku. Policisté našli její tělo ukryté pod podlahou

ČTK ČTK
Aktualizováno 15. 11. 2017 19:59
Střelec, který v úterý zabil pět lidí a zranil několik školáků, byl podle zástupce šerifa v podmínečném trestu za pobodání sousedky, na svobodu jej zaplacením kauce ve výši 160 tisíc dolarů dostala jeho matka. Podle příbuzných byl psychicky labilní a občas i násilnický.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Los Angeles - Střelec, který vraždil v úterý v severní Kalifornii a zranil i několik školáků, si odpykával podmíněný trest za napadení sousedky.

Novinářům to sdělil zástupce šerifa okresu Tehama Phil Johnston. Muž jménem Kevin Neal letos v lednu při sousedské hádce nožem pobodal ženu žijící v sousedství. Kauci 160 tisíc dolarů (3,5 milionu korun) za něj zaplatila matka. Dnes policie zvýšila počet Nealových obětí ze čtyř na pět.

V Nealově domě dnes policisté našli mrtvé tělo jeho manželky, ukryté pod podlahou. Vyšetřovatelé soudí, že zabitím ženy krveprolití v úterý začalo.

Po úterní střelbě trvající 45 minut Neala zabili policisté, když svým vozem narazili do ukradeného auta, v němž střelec prchal. Podle agentury AP není jasné, jak se odsouzený zločinec mohl dostat ke střelným zbraním. Příbuzní tvrdí, že Neal byl mentálně nestabilní a podléhal násilnickým náladám.

Neal se podle policie pokoušel dostat do základní školy, ale duchapřítomný personál vchod zabarikádoval. Několik minut vrah do objektu střílel, a pak se vzdálil a vybíral si své terče náhodně. Jeho oběťmi se stali čtyři lidé, zranění školáci jsou zřejmě mimo ohrožení života, uvedla AP.

Incident se stal v odlehlém kraji na severu Kalifornie, který je řídce osídlený a ztracený v hlubokých dubových lesích. Nejbližším větším městem je 190 kilometrů vzdálené Sacramento.

Další podobnou událost, naštěstí bez vážnějších obětí, dnes ohlásila policie ve městě Cheektowaga na západě státu New York. Muž jménem Travis Green v neprůstřelné vestě a s dvěma poloautomatickými puškami zasypal střelami vchod do místního obchodu s potravinami a jednoho člověka zranil. Policisté střelce na místě zadrželi. Podle AP měl Green ve čtvrtek předstoupit před soud kvůli obvinění z pokusu o vraždu a loupežné přepadení.

Video: Střelec zaútočil na diváky koncertu v Las Vegas. Souhrn nejhoršího masakru v USA

Střelec zaútočil na diváky koncertu v Las Vegas. Souhrn nejhoršího masakru střelnou zbraní v dějinách USA | Video: Reuters, Lindsay Lee Padgett, twitter/RancyRima, instagram/vincestagramen
 

Právě se děje

Další zprávy