V islámském centru v Curychu střílel Švýcar, oznámila policie

ČTK ČTK
Aktualizováno 20. 12. 2016 15:05
Muž, který v pondělí při střelbě v islámském centru ve švýcarském městě Curych zranil tři lidi, je mrtev. Oznámila to tamní policie, která potvrdila, že mrtvola nalezená poblíž místa činu patří útočníkovi. Pachatel zřejmě spáchal sebevraždu. Policie také uvedla, že šlo o čtyřiadvacetiletého Švýcara. Podle nich nic nenasvědčuje tomu, že by byl útok spojen s teroristickou organizací Islámský stát (IS) či obecně muslimským radikalismem, motiv činu ale není zatím přesně známý. Pachatel postřelil tři muže ve věku 30, 35 a 56 let, dva z nich utrpěli těžká zranění. V islámském centru tou dobou bylo deset osob, hlavně ze Somálska, Eritreje a severozápadní Afriky.
Policie u muslimského centra v Curychu.
Policie u muslimského centra v Curychu. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 11 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy