Mimořádná zpráva

Střelec z Floridy se dvakrát léčil na psychiatrii

ČTK ČTK
28. 8. 2018 6:49
Incident se stal v Jacksonville ve středisku, kde se konala soutěž ve videohře amerického fotbalu.
Záběry z živého vysílání zachytily střelbu na floridském turnaji | Video: Associated Press

Washington - Čtyřiadvacetiletý David Katz, který podle vyšetřovatelů v neděli na Floridě zastřelil dva lidi a dalších devět postřelil, v minulosti dvakrát pobýval v psychiatrické léčebně. S odvoláním na soudní dokumenty o tom v noci na dnešek informovala agentura AP. Katz po útoku spáchal sebevraždu.

Podle výpovědí některých svědků Katze rozlítilo, že letošní turnaj ve videohře nevyhrál, a proto sáhl po zbrani. Policie se nicméně zatím k motivu nevyjádřila a sdělila jen, že Katz zaútočil cíleně na hráče. Před útokem totiž se zbraní prošel pizzerií s hosty a zamířil do rezervované části restaurace, kde se turnaj konal.

AP nyní z rozvodových dokumentů Katzových rodičů zjistila, že jejich syn se jako dospívající dvakrát léčil v psychiatrickém zařízení a že užíval antipsychotické léky a antidepresiva. Z dokumentů rovněž vyplývá, že rodiče se neshodli na tom, jak o synovo psychické zdraví pečovat. Otec tvrdil, že jeho tehdejší manželka synovy mentální problémy kvůli vyhrocenému boji o opatrovnictví zveličuje. Pár se rozvedl v roce 2007.

Při útoku utrpělo zranění jedenáct lidí, devět z nich bylo postřeleno a zbývající dva se zranili při útěku. Lékaři jsou přesvědčeni, že všichni zranění se zotaví.

 

Právě se děje

Další zprávy