Strážník zastřelil mladíka, který chtěl požádat o pomoc

Zahraničí Zahraničí
16. 9. 2013 20:20
Policie našla havarované auto a došla k závěru, že mladík hledal pomoc.
Foto: Reuters

Charlotte - Strážník zastřelil neozbrojeného muže, který se proti němu rozběhl. Podle americké policie ale mladík zřejmě jen chtěl požádat o pomoc kvůli autonehodě.

Neštěstí, ke kterému došlo v sobotu v Charlotte v Severní Karolíně, předcházelo nedorozumění.

Hlídku na místo přivolal telefonát na nouzovou linku 911. Volající dispečerům oznámila, že na vchodové dveře jejího domu neustále buší nějaký muž, uvedla CNN.

Žena mu nejprve otevřela v domnění, že jde o jejího manžela. Uviděla ale neznámou tvář, zalekla se a dveře zabouchla. Když ale mladík nepřestal klepat, zavolala na nouzovou linku.

Když dorazila tříčlenná hlídka, muž odpovídající popisu se k ní rozběhl. Jeden ze strážníků údajně nejprve použil paralyzér, což ale k ničemu nevedlo.

Neměl právo střílet, tvrdí policie

Druhý policista, Randall Kerrick, pak začal střílet a čtyřiadvacetiletého Jonathana Ferrela několikrát zasáhl. Bývalý hráč amerického fotbalu za floridský univerzitní tým na místě zemřel.

"Důkazy odhalily, že pan Ferrel postupoval směrem na strážníka Kerricka a vyšetřování ukázalo, že následná střelba byla nepřiměřená," uvádí policejní prohlášení.

"Naše vyšetřování ukázalo, že policista Kerrick neměl žádné právo během tohoto setkání vypálit ze své zbraně," píše se v další zprávě.

Policie nedaleko našla havarované auto a došla k závěru, že mladík se pouze rozběhl k nejbližšímu domu požádat o pomoc.

Kerrick teď čelí obvinění z dobrovolného zabití. To znamená, že užil nepřiměřenou sílu v sebeobraně nebo jednal bez úmyslu zabíjet.

 

Právě se děje

Další zprávy