Strana Le Penové je vyšetřována kvůli podezření, že její europoslanci podváděli s platy asistentů

ČTK ČTK
Aktualizováno 5. 1. 2017 23:40
Francouzská justice vyšetřuje krajně pravicovou stranu Národní fronta (FN) Marine Le Penové kvůli podezření z podvodu v souvislosti s platy asistentům europoslanců této strany. Vyšetřování začalo v polovině prosince, ve čtvrtek ale tuto informaci médiím potvrdila francouzská justice. Případ se týká příjmů 20 lidí registrovaných jako asistenti 24 poslanců Evropského parlamentu za FN a placených Evropským parlamentem, kteří ale podle podezření ve skutečnosti pracují jen pro stranu v jejím ústředí v Nanterre u Paříže. Na možné zneužívání financí europarlamentu upozornilo francouzskou justici a unijní Úřad pro boj proti podvodům (OLAF) už v roce 2015 vedení EP.
Marine Le Penová vyšetřování označila za součást politické manipulace.
Marine Le Penová vyšetřování označila za součást politické manipulace. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy