Strana Le Penové je vyšetřována kvůli podezření, že její europoslanci podváděli s platy asistentů

ČTK ČTK
Aktualizováno 5. 1. 2017 23:40
Francouzská justice vyšetřuje krajně pravicovou stranu Národní fronta (FN) Marine Le Penové kvůli podezření z podvodu v souvislosti s platy asistentům europoslanců této strany. Vyšetřování začalo v polovině prosince, ve čtvrtek ale tuto informaci médiím potvrdila francouzská justice. Případ se týká příjmů 20 lidí registrovaných jako asistenti 24 poslanců Evropského parlamentu za FN a placených Evropským parlamentem, kteří ale podle podezření ve skutečnosti pracují jen pro stranu v jejím ústředí v Nanterre u Paříže. Na možné zneužívání financí europarlamentu upozornilo francouzskou justici a unijní Úřad pro boj proti podvodům (OLAF) už v roce 2015 vedení EP.
Marine Le Penová vyšetřování označila za součást politické manipulace.
Marine Le Penová vyšetřování označila za součást politické manipulace. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 31 minutami

Policie navštívila muže, kterého omylem podezřívala ze střelby v ostravské nemocnici

"Dnes se s tímto mužem setkali moji náměstci. Znovu se omluvili. Muž omluvu přijal, nic dalšího nepožaduje. Řekl, že policie se k němu chovala korektně," řekl předseda krajské policie Tomáš Kužel. Uvedl, že policisté nepochybili.

"Policisté věděli, co mají dělat. Když viděli osobu odpovídající popisu pachatele, tak jednali," řekl. Dodal, že jej ale mrzí následné zlostné reakce proti jeho osobě.

Jde o Slováka, který absolvuje doktorandské studium na katedře geoinformatiky na Technické univerzitě v Ostravě. "Jde o našeho studenta. Škola mu nabídla podporu i psychologickou či právní pomoc. Nic z toho zatím nevyužil," řekla ČTK mluvčí školy Petra Halíková.

Student se do médií nechce vyjadřovat, dnes má volno. Podle slovenského deníku Pravda k mylné domněnce, že střílel právě tento muž, zřejmě vedlo to, že skutečný střelec měl na sobě rovněž oděv s červenou barvou. Muži se v úterý veřejně omluvili policejní ředitel Kužel i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Další zprávy