Stovky migrantů a Romů přišly v Itálii o střechu nad hlavou

ČTK ČTK
14. 11. 2018 22:26
Stovky migrantů a Romů se po vyklizení tábora v Římě a okupované budovy ve městě Foggia ocitly bez střechy nad hlavou. Italský ministr vnitra Matteo Salvini dnes prohlásil, že v zemi obnovuje pořádek.
Foto: Reuters

Dobrovolníci provozující tábor Baobab v Římě uvedli, že policie v úterý z tábora vykázala zhruba 150 uprchlíků a migrantů bez patřičných dokumentů a jejich improvizovaná obydlí se zemí srovnal buldozer. Většina ze zmíněných lidí nemá kam jít, konstatovali dobrovolníci. Mluvčí radnice uvedl, že město minulý týden všem nabídlo náhradní ubytování.

Tábor, založený v roce 2015, sloužil jako přestupní stanice pro ty, co byli propuštěni z přijímacích středisek, které provozuje vláda, a neměli kam jít, a také těm, co Římem jen procházeli.

Podle jedné z dobrovolnic je to už po dvaadvacáté, co policie uprchlíky z tábora vykázala, ale zároveň poprvé, co místo zcela uzavřela.

"Nevyklízí se jen v Římě, nejde jen o Baobab," napsal dnes na facebooku Salvini. "Budova patřící (jihoitalskému) městu (Foggia), kterou nezákonně okupovalo 150 Romů, byla vyklizena," dodal. "Přinášíme zpět zákonnost, bezpečí a pořádek v celé Itálii," uzavřel.

Vicepremiér a ministr vnitra vede stranu Liga, jejíž úspěch založil na slibu, že zarazí příliv migrantů do Itálie. Salvini zavřel italské přístavy lodím neziskových organizací a nedávno prosadil přísný zákon o migraci a bezpečnosti.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Adetokunbo v NBA dovedl Milwaukee k šesté výhře za sebou

Nejužitečnější hráč minulé sezony Janis Adetokunbo zaznamenal ve čtvrtečním utkání NBA proti Portlandu impozantní triple double za 24 bodů, 19 doskoků a 15 asistencí a byl strůjcem vítězství Milwaukee 137:129. Bucks se po šesté výhře za sebou osamostatnili v čele Východní konference.

Adetokunbo podruhé v sezoně dosáhl na dvojciferná čísla ve třech základních statistických ukazatelích a stal se prvním hráčem v historii klubu, který zaznamenal bilanci čítající alespoň 20+15+15. Jeho čtvrteční výkon v historii ligy předčili jen slavní Oscar Robertson, Wilt Chamberlain a Larry Bird.

Střelecky se přitom řecký basketbalista trápil a proměnil jen devět z 27 střel. V počtu finálních přihrávek ale ve své sedmé sezoně v lize dosáhl na osobní rekord. "Když mi to nepadalo, snažil jsem se nacházet spoluhráče. Udělal jsem ale jen půlku práce, to oni se trefovali," řekl Adetokunbo.

Další zprávy