Jeden terorista se odpálil a hotelem otřásala střelba. Fotografie z útoku v Nairobi

Teroristický útok na hotel v keňském hlavním městě Nairobi.
Teroristický útok začal v úterý kolem třetí hodiny odpolední několika výbuchy na parkovišti u luxusního hotelu DusitD2 v keňském Nairobi. Čtveřice mužů házela bomby na stojící auta a pak se jeden z nich odpálil ve vstupní hale hotelu. Zbylí útočníci začali střílet po utíkajících hostech.
Dosud neidentifikované útočníky zachytila bezpečnostní kamera. Podle některých informací britské stanice BBC se ale ti samí lidé v minulých dnech pohybovali okolo hotelového komplexu.
Ministr vnitra Fred Matiang'i v úterý večer oznámil, že místo je zabezpečené a policisté po útočnících pátrají.
Střelba přitom pokračovala i přes noc a z hotelu byl občas slyšet výbuch, informují média. Ve středu kolem sedmé hodiny ranní střelba dokonce zesílila.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
16. 1. 2019 12:27
Teroristický útok na luxusní hotel DusitD2, který se nachází v keňském hlavním městě Nairobi, je podle oficiálních informací u konce. K odpovědnosti se přihlásila somálská teroristická skupina Šabáb. Zemřelo nejméně 14 lidí. Keňské ozbrojené složky zasahovaly celou noc, ještě ráno byla slyšet střelba. Podívejte se na fotografie z místa.
 

Právě se děje

před 38 minutami

Bolivijský prezident obhájil mandát, opozice hovoří o volebním podvodu

Dosavadní prezident Evo Morales patrně obhájil mandát již v prvním kole prezidentských voleb v Bolívii. Podle agentury AP to na základě sečtení 95 procent hlasů uvedl bolivijský volební soud. Učinil tak poté, co na téměř den pozastavil zveřejňování informací o sčítání hlasů.

Opoziční kandidát Carlos Mesa prozatímní výsledek neuznal a hovoří o volebním podvodu. Na několika místech země vypukly nepokoje.

před 1 hodinou

Bílý dům mě připravil už o pět miliard dolarů, tvrdí Trump

Americký prezident Donald Trump službou vlasti v Bílém domě přišel až o pět miliard dolarů (115 miliard korun). Řekl to novinářům s tím, že kdyby měl možnost se znovu rozhodnout, nezaváhal by ani chvilku a opět si vybral práci pro Spojené státy, napsala agentura Reuters.

Odhad Trumpova jmění se podle Forbesu či Bloombergu pohybuje okolo tří miliard dolarů (68 miliard korun), přesná částka ale známa není.

"Jestli tratím dvě miliardy dolarů, pět miliard dolarů, nebo méně, to je úplně jedno. Je mi to jedno," řekl Trump. "Dělám to pro tuto zemi, dělám to pro lidi," dodal.

Další zprávy