Pasažérům letu z Dubaje do New Yorku se udělalo zle, letadlo je v karanténě

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
Aktualizováno 5. 9. 2018 17:18
Zhruba desítka cestujících linkového letu z Dubaje do New Yorku ve středu pocítila nevolnost, kvůli níž byl letoun společnosti Emirates na letišti odstaven mimo příletový terminál. Informuje o tom agentura Reuters. Média dříve psala o stovce lidí. Letadlo nyní prohlížejí policisté a lékaři. Podle televize CBS se představitelé aerolinek domnívají, že se cestující přiotrávili závadným jídlem. Airbus A380 přistál krátce po deváté ráno (15:00 SELČ) v New Yorku s 500 lidmi na palubě. Někteří si stěžovali na nevolnost, dispečeři proto nařídili letounu přejet na odstavnou plochu a nepovolili nikomu vystoupit do příletové haly. Podle médií incident nesouvisí s kriminální či teroristickou činností.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Letiště Václava Havla
 

Právě se děje

před 18 minutami

Podle Borise Johnsona stojí Írán za útoky na ropná zařízení v Saúdské Arábii

Teherán z útoku, ke kterým došlo 14. září letošního roku, už dříve obvinil americký prezident Donald Trump. K zodpovědnosti se mezitím přihlásila jemenská skupina šíitských povstalců, kteří jsou podporovaní právě Íránem. 

"Budeme pracovat s našimi americkými a evropskými přáteli, abychom zareagovali způsobem, který by deeskaloval napětí v oblasti (Perského, pozn. red.) zálivu," řekl Johnson novinářům na palubě letadla po cestě na klimatický summit OSN v New Yorku.

Teherán jakékoli zapojení do incidentu odmítá a varuje, že případné odvetné údery ze strany Spojených států nebo Saúdské Arábie vyústí v "totální válku".

před 38 minutami

Trump a Johnson chtějí mít do července 2020 uzavřenou obchodní dohodu

Britský premiér Boris Johnson a americký prezident Donald Trump se dohodli, že do července příštího roku uzavřou obchodní dohodu mezi oběma zeměmi, píše britský deník The Sun. Na složitá jednání by tak měli zhruba jen devět měsíců. Fungovat by dohoda začala až po skončení případného přechodného období po vystoupení Spojeného království v Evropské unie. 

Zdroj: Reuters
Další zprávy