Smutek nakousnutého jablka: Svět truchlí pro Steva Jobse

Smutek nakousnutého jablka: Svět truchlí pro Steva Jobse
"Pro mne není žádný rozdíl mezi ním a Pasteurem," řekla s poukazem na významného francouzského chemika Louise Pasteura Chitra Abdolzadehová.
Do obchodu Apple v San Francisku mnozí přišli s Jobsovou fotografií na svých iPadech...
... a psali na výlohu děkovné vzkazy jako: "Děkuji, Steve" nebo "Nenávidím rakovinu".
Venku na chodníku se objevily svíčky...
Foto: Reuters
Reuters ČTK Reuters, Karel Toman, ČTK, Lucie Kalivodová
6. 10. 2011 11:05

New York - Na sídle firmy Apple v kalifornském Cupertinu jsou vlajky staženy na půl žerdi. Na trávníku před ním se shromáždili fanoušci technologií spojovaných se spoluzakladatelem firmy Stevem Jobsem. Na památku muže, který ve středu v 56 letech zemřel, pokryli pozemek květinami.

Mnoho kondolencí přichází elektronicky, například na Twitteru pod logem iSad. V Číně oplakává jeho smrt na 35 milionů mikroblogů.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Korea a KLDR znovu obnovily přerušené "horké linky"

Soul a Pchjongjang obnovily "horké linky", přerušené před rokem. Oznámily to dnes tiskové agentury s odvoláním na komuniké z kanceláře jihokorejského prezidenta Mun Če-ina. Obnovení komunikačních kanálů od dnešního rána ohlásila také Severní Korea.

Severní Korea loni v červnu veškeré oficiální vojenské a politické komunikační kanály přerušila, což vysvětlila jako reakci na činnost jihokorejských aktivistů, kteří na sever posílali letáky kritizující severokorejského vůdce Kim Čong-una za porušování lidských práv a za jaderný zbrojní program.

Pchjongjang tehdy oznámil, že se svým jižním sousedem přeruší komunikační spojení, a následně zničil styčný úřad obou korejských států v pohraničním městě Kesong na území KLDR. Ten byl ustanoven před třemi lety a byl považován za první krok ke zřízení velvyslanectví a k těsnější spolupráci obou korejských států.

Zdroj: ČTK
Další zprávy