Starostou Kyjeva je znovu boxer Kličko, získal dvě třetiny hlasů

ČTK ČTK
16. 11. 2015 15:35
Boxerský šampion Vitalij Kličko byl znovuzvolen starostou Kyjeva, když v nedělním druhém kole místních voleb získal dvě třetiny hlasů. Starostou Kyjeva se stal už po mimořádných volbách loni v květnu. V prvním kole voleb letos s přehledem porazil své protikandidáty, nadpoloviční většinu hlasů ale nezískal. Kličkův soupeř v druhém kole Boryslav Bereza, bývalý člen nacionalistické bojůvky Pravý sektor, dostal třetinu hlasů. Kličko podle oficiálních výsledků porazil soupeře v poměru 392 614 ku 197 844 hlasům. Kličkova dosavadní bilance v čele města nicméně podle agentury AFP neohromila všechny obyvatele ukrajinské metropole. Kritici mu vytýkají absenci realistické strategie rozvoje města.
Vitalij Kličko.
Vitalij Kličko. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Kongu po nehodě autobusu s cisternou převážející benzín uhořelo 33 lidí

V provincii Kwango na západě Konga při střetu autobusu s cisternou převážející pohonné hmoty uhořelo 33 lidí. Cisterna směřovala po jednom z hlavních tahů do metropole Kinshasy, zjistila agentura AFP z policejních zdrojů. Pozůstatky obětí dopravní nehody v pondělí ráno pohřbili.

"V noci ze soboty na neděli uhořelo 33 lidí při velkém požáru způsobeném kolizí rozměrného vozidla přepravujícího pohonné hmoty a přeplněného autobusu," uvedlo vedení místní policie. "Mohli jsme vyzvednout jen lebky, zbytek těl se nepodařilo najít. S úctou jsme je pohřbili dnes ráno," uvedl další policejní zdroj.

Dopravní nehody s četnými oběti na životech jsou v Kongu poměrně časté, na vině je špatný technický stav mnoha vozidel i silnic nebo opilí řidiči, někdy též bez potřebných znalostí. V říjnu 2018 na trase mezi Kinshasou a Matadi taktéž havarovala cisterna, při nehodě tehdy zemřelo 53 lidí. Tragickou bilanci 230 obětí měla nehoda cisterny v roce 2010.

Zdroj: ČTK
Další zprávy