CNN International kvůli mediálním zákonům odchází z Ruska

ČTK ČTK
10. 11. 2014 22:26
Činnost médií se snaží Moskva kontrolovat. V zemi byl například nově schválen zákon, který výrazně omezuje možnost zahraniční majetkové účasti v ruských médiích. Zákon vstoupí v platnost 1. 1. 2016.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Moskva - Anglickojazyčná zpravodajská stanice CNN International nebude od 31. prosince v Rusku dostupná. Majitel televize, společnost Turner Broadcasting System, o tom již informoval ruské kabelové a satelitní operátory, uvedla v pondělí agentura TASS.

Odchod z ruského trhu následně americká společnost potvrdila a uvedla, že své působení v Rusku posuzuje ve "světle posledních změn ruského zákona o médiích".

"Doufáme, že ve správný čas na (ruský) trh opět vstoupíme," citoval portál amerického listu USA Today prohlášení společnosti Turner Broadcasting System. To dále uvádí, že moskevské zpravodajské kanceláře CNN se změna nedotkne.

Činnost médií se snaží Moskva kontrolovat. V zemi byl například nově schválen zákon, který výrazně omezuje možnost zahraniční majetkové účasti v ruských médiích. Zákon vstoupí v platnost 1. ledna 2016. Zahraničním investorům je poskytnuta roční lhůta na to, aby velikost svých podílů upravili podle nových předpisů. Omezující opatření se dotkne řady předních nezávislých médií, jako jsou Vedomosti, The Moscow Times, ruská verze časopisu Forbes nebo rozhlasová stanice Echo Moskvy.

Podle kritiků jde o další krok Kremlu ve snaze omezit svobodu slova. Obhájci právního předpisu naopak tvrdí, že to bylo nutné vzhledem k "informační válce", kterou kvůli ukrajinské krizi vede Západ vůči Rusku.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Zápasník Artur Omarov postoupil na olympijské hry

Zápasník řecko-římským stylem Artur Omarov se probojoval na olympijské hry. Na turnaji světové kvalifikace v Sofii porazil tři soupeře a coby finalista váhové kategorie do 97 kilogramů si jako jediný český reprezentant zajistil účast v Tokiu. Pod pěti kruhy bude soutěžit ve 32 letech poprvé.

"Jsem strašně šťastný. Konečně se mi to podařilo, po takový době," radoval se ve videopřenosu na facebooku Českého svazu zápasu po klíčovém vítězství nad Litevcem Viliusem Laurinaitisem. Na cestě do semifinále předtím porazil Damiana von Euwa ze Švýcarska a Němce Petera Öhlera. V neděli se utká o turnajové prvenství s Alexem Szökem z Maďarska.

Další zprávy