Stáhneme tě z kůže, hrozí vítězi aukce na lov nosorožce

ČTK ČTK
18. 1. 2014 11:04
Američan vydražil povolení k odstřelu nosorožce za sedm milionů korun
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Denver - Američan, který před týdnem za více než sedm milionů korun vydražil povolení k odstřelu ohroženého nosorožce černého žijícího v africké Namibii, se bojí o život.

Jak uvedla americká televizní stanice Fox News, jeho jméno uniklo na internet a on si kvůli výhrůžkám smrtí musel najmout ochranku, která ho doprovází 24 hodin denně.

Corey Knowlton pocházející z amerického Texasu potvrdil místním televizním stanicím WFAA a KTVT, že právě on sobotní aukci pořádanou organizací Dallas Safari Club vyhrál.

"Jsem lovec a chtěl bych zažít černého nosorožce," svěřil se médiím Knowlton, který se živí pořádáním mezinárodních loveckých výletů.

Od té doby, co se jeho jméno poprvé objevilo na sociálních sítích, se ale zároveň obává o bezpečnost své rodiny. "Chtějí mě zabít. Chtějí zabít mé děti. Chtějí z nás zaživa stáhnout kůži," řekl.

Aukce vyvolala množství protestů ochránců přírody i dalších aktivistů. Namibijské úřady ji ale bránily s tím, že získané peníze využijí právě na ochranu ohrožených druhů.

Vydražitel má povolení k zabití jednoho samce nosorožce černého s tím, že namibijští ochránci přírody ho budou na lovu doprovázet, aby se ujistili, že usmrtil ten správný kus.

Prý má jít již o starého samce, o kterém se stejně uvažovalo, že bude muset být utracen, protože začal být agresivní a ohrožoval ostatní zvířata.

 

Právě se děje

Další zprávy