Srpnové zemětřesení v Itálii způsobilo škody za 190 miliard korun, odhaduje vláda

ČTK ČTK
16. 11. 2016 21:22
Řím - Na sedm miliard eur (téměř 190 miliard Kč) odhaduje italská vláda škody, které způsobilo ve střední části země srpnové zemětřesení. Vyplývá to z dokumentu, který Řím předložil Evropské unii spolu s žádostí o čerpání pomoci z Fondu solidarity. Informovala o tom dnes italská média. Silné zemětřesení postihlo střední Itálii na konci srpna a znovu v říjnu. Odhady škod toho říjnového zatím k dispozici nejsou. Na pomoc úřadů zůstává odkázáno asi 24 500 obyvatel střední Itálie. Země se pod jejich nohama přitom nepřestává třást. Ve středu kolem 13:00 naměřili u města Ascoli Piceno otřesy o síle 3,9 stupně.
Archivní foto.
Archivní foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při střelbě na oslavě v americkém Colorado Springs zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs v neděli zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy