Srpnové zeměstřesení v Itálii má už 295 obětí, záchranáři našli další tělo

ČTK ČTK
5. 9. 2016 18:25
Počet obětí srpnového zemětřesení v centrální Itálii stoupl na 295. Záchranáři objevili v troskách ve městě Amatrice tělo mladého Afghánce. Informoval o tom Fabrizio Curcio z úřadu pro civilní ochranu, podle něhož jde o "velmi dramatickou a tragickou bilanci". Otřesy o síle 6,2 stupně zasáhly 24. srpna převážně obce v hornaté části střední Itálie, zejména města Amatrice, Accumoli a Arquata del Tronto. I nadále pokračuje pátrání po několika lidech, kteří jsou stále pohřešováni. Po prvních otřesech bylo nuceno opustit své domovy 2900 lidí. Nyní žijí v nouzových stanových táborech. Zhruba do měsíce je chce vláda začít stěhovat do dřevěných novostaveb.
Následky zemětřesení v italském městečku Amatrice.
Následky zemětřesení v italském městečku Amatrice. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na komunální volby

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo.

Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. "Začne hned po volbách sněmovních," řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. "Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy