reklama
 
 

Srážku vlaku s autobusem u Moskvy nepřežilo 16 lidí. Nemohli jsme nastartovat, řekl řidič

AKTUALIZOVÁNO 6. 10. 2017
Srážku vlaku s autobusem východně od Moskvy nepřežilo 16 lidí. | Video: Reuters |  01:16
Při železničním neštěstí východně od Moskvy v pátek přišlo o život nejméně 16 lidí. Brzy ráno se poblíž města Vladimir srazil vlak s autobusem, informovaly místní úřady. Vyšetřovatelé jako příčinu neštěstí zvažují technickou závadu autobusu. Mezi mrtvými je také jedno dítě. Vlak byl na cestě z Petrohradu do Nižného Novgorodu a narazil do kazašského autobusu, který patrně vjel na železniční přejezd. V autobuse cestovalo podle některých zdrojů až 57 lidí a řidič.

Moskva - Železniční neštěstí východně od Moskvy si v pátek vyžádalo 16 lidských životů, včetně jednoho dítěte. Počet mrtvých upřesnili federální vyšetřovatelé, předchozí zprávy hovořily o 19 až 21 mrtvých.

Brzy ráno se u města Vladimir srazil vlak s autobusem. Vyšetřovatelé jako příčinu neštěstí zvažují technickou závadu autobusu.

"Podle předběžných údajů zahynulo 16 lidí, včetně jednoho dítěte. Ostatní cestující, mezi kterými jsou nezletilí, byli převezeni do nemocnic s různě vážnými zraněními. Počet mrtvých a zraněných se upřesňuje," uvedl Vyšetřovací výbor, což je ruská obdoba americké FBI.

Tři dospělí a dvě děti z autobusu jsou na jednotce intenzivní péče, kde se je při životě snaží udržet tým specialistů, uvedly zdravotnické úřady. Děti jsou v kritickém stavu, stav dospělých označují lékaři za vážný.

Vlak byl na cestě z Petrohradu do Nižného Novgorodu a narazil do kazašského autobusu, který patrně vjel na železniční přejezd.

V autobuse jelo z Kazachstánu do Moskvy podle úřadů 58 lidí: 56 cestujících z Uzbekistánu a dva řidiči.

Všichni mrtví a zranění podle médií pocházejí právě z autobusu, který zřejmě vjel na koleje i přes výstražné znamení na semaforu. Podle jiné verze autobus zastavil, protože měl poruchu na motoru, a to právě ve chvíli, kdy byl na přejezdu. Jeden z řidičů autobusu přišel při srážce o život.

Autobus měl slabou baterii

"Autobus byl vyrobený v roce 1990. Porouchal se poprvé," tvrdil podle serveru Newsru.com jeden z dvou střídajících se řidičů, Sarman Nurgali, který nehodu přežil. Jeho kolega, který byl zrovna za volantem, zahynul.

"Měli jsme slabou baterii, a tak jsme nemohli nastartovat. Pak jsme ho chtěli roztlačit," dodal.

Autobus podle agentury Interfax jel oklikou, aby se vyhnul stanovišti dopravních strážníků, kde by se při kontrole mohlo přijít na to, že nesmí přepravovat cestující.

"Příčinou tragédie se mohla stát technická závada autobusu, porušení pravidel silničního provozu řidičem autobusu, anebo porušení předpisů železničáři," sdělil Vyšetřovací výbor.

Ruské dráhy uvedly, že přednosta blízkého nádraží o překážce na kolejích vyrozuměl posádku blížícího se vlaku. Strojvedoucí začal intenzivně brzdit, podařilo se mu sice snížit rychlost, ale vzhledem k nedostatečné vzdálenosti od překážky už nedokázal srážce zabránit.

Časté nehody

Rusko zůstává jednou ze zemí s nejvyšším počtem obětí při silničních nehodách, hlavně vinou alkoholismu, špatného stavu silnic a nedodržování pravidel, poznamenala agentura AFP.

Loni na ruských silnicích přišlo o život více než 20 000 lidí. To je o 12 procent více než předchozí rok.

autor: ČTK | 6. 10. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama