Foto: Srážka lodí v Hongkongu, nejméně 37 mrtvých

Foto: Srážka lodí v Hongkongu, nejméně 37 mrtvých
Na palubě výletní lodi bylo tou dobou 120 zaměstnanců místní elektrárenské společnosti, kteří oslavovali svátky.
Zatímco trajekt byl navzdory poškození schopen další plavby, výletní loď se nedlouho po srážce částečně potopila. Nad hladinou zůstala trčet jen špička její přídě.
U částečně potopené lodi měli záchranáři plné ruce práce.
Z vody zachránili desítky lidí, nejméně 37 osob ale zahynulo. Osmadvacet zemřelo přímo na místě, osm dalších podlehlo zraněním po převozu do nemocnice. V nemocnici bylo hospitalizováno 25 osob, devět lidí utrpělo vážná zranění.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Dan Poláček Zahraničí, Reuters, Dan Poláček
2. 10. 2012 11:19

V Hongkongu, nedaleko ostrova Lamma, se srazil trajekt s výletní lodí, na jejíž palubě bylo přes 120 lidí. Nehodu nepřežilo 37 z nich, devět jich je těžce zraněno. Podívejte se na fotografie.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy